Ekonomi

İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek? Sıfır araçlar düşecek mi?

Bu sene araba sahibi olmak isteyenler araba fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyorlar. Bu nedenle internet sayfalarında, “İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek?” sorusunun cevabı araştırılıyor. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt ikinci el araç fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Corona virüsü salgını nedeniyle pek çok fabrika kapatılmış bu nedenle araba üretimleri de durmuştu. Sıfır araç tedarikindeki zorlanışlar ikinci elde fiyat artışlarına neden oldu. 2020 yılında araba almak isteyen vatandaşlar ise ikinci el araç fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyorlar. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt ikinci el araç fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek?

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bozkurt, kinci el fiyatların sıfıra göre belirlendiğini açıkladı. Araçların liste fiyatı bulunduğunu ve isteyen vatandaşların arabayı satın aldıktan sonra üstüne fark koyarak ilana çıkardığını belirten Bozkurt, İkinci el araba fiyatları düzenleme yasasının bir an önce çıkması gerektiğini ifade etti.

İkinci el araçlardaki fiyat yükselişlerinin kendilerine bağlı olmadığını dile getiren Bozkurt, piyasanın vatandaşın insifiyatinde olduğunu belirtti.

Sıfır araç fiyatları düşecek mi?

Sıfır araç fiyatlarında rekabet nedeniyle firmaların fiyatları aşağıda tuttuğunu söyleyen Bozkurt, 2016 ve 2017 yıllarıyla kıyas yapıldığında sıfır araç fiyatları 2020 yılında da avro bazında fiyatların aynı olduğunu açıkladı. Piyasadaki fırsatçılara izin verilmemesinin herkes için iyi olacağını dile getiren Bozkurt, Eylül ayında bütün araç taleplerinin çözülemeyeceğini, bir kısmının Ekim’e kayabileceğini belirtti.

İlgili Makaleler