Ekonomi

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? İşte uygun fiyatlı otomobiller

Corona virüsü salgını sonrası kamu bankaları sıfır ve ikinci el araçlar için kredi sağlayacaklarını açıkladılar. Bu nedenle vatandaşların araba fiyat araştırmaları arttı. Bu sene araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar fiyatların ne zaman düşeceğini merak ediyorlar. İşte uzmanların tarih beklentisi ve piyasadaki 60 bin TL altında otomobil fiyatları…

Normalleşme döneminde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank vatandaşlara uygun finansmanlı taşıt kredisi sağlayacaklarını duyurdular. Bu nedenle vatandaşlar tarafından ikinci el araç ve fiyat araştırmaları artı. Vatandaşlar en çok yükselişte olan ikinci el fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyorlar.

Sektör yetkilileri tarafından corona virüsü döneminde duran üretim nedeniyle 0 tedarikinin sağlanamadığı, bu nedenle ikinci ele zorunlu bir yönelme olduğunun altını çiziliyor. Fabrikaların yeniden 0 araç üretimine başlaması nedeniyle Eylül ayında fiyatların dengelenebileceği ifade ediliyor. Ancak otomobil fiyatlarında tahminlerde bulunuşa da kesin bir düşüşten bahsedilmiyor.

Uygun fiyatlı ikinci el araçlar

60 Bin TL altına alınabilecek araç modelleri ise şöyle:

2014 model Fiat Linea
2012 model Chevrolet Cruze
2012 model Chevrolet Aveo
2016 model Citroen Citroen C Clysee
2017 model Peugeut 301
2017 model Dacia Sandero
2010 model Honda City
2011 model Honda Jazz
2011 model Hyundai Accent Era
.

İlgili Makaleler