Gündem

İl müftülüklerine bildirildi: Camiler Cuma günü ve kandil gecesi kapalı olacak!

Corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında camilerin Cuma günü ve kandil gecesi kapalı olacağı öğrenildi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il müftülüklerine cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulması için genelge gönderildi.

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında Diyanet Bakanlığı tarafından önemli bir karar alındığı öğrenildi. Diyanet İşleri Başkanlığı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla, il müftülüklerine cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulması ve cuma namazı için sala okunmaması talimatını verdi. Gönderilen yazıda “Ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmek maksadıyla kamu kurum ve kuruluşları, Kur’an kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere cuma günü ve kandil gecesi camilerimiz kapalı tutulacak ve cuma namazı için sela okunmayacaktır.” İfadeleri yer aldı.

Vatandaşların dini hassasiyeti istismar ediliyor

Bildirilen kararların uygulanmasının insani ve vicdani bir sorumluluk olduğunu vurgulayan yazıda, bazı kişilerin, vatandaşların dini hassasiyetlerini istismar ettiği ve camilerde alınan önlemleri zafiyete uğratacak davranışlar sergilediğinin belirlendiği bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir