Personel Alımı

İlan Resmi Gazete’de Yayımlandı ! Kamuya Personel Alımı Yapılıyor

Çukurova Üniversitesi tarafından Resmi Gazete aracılığı ile bir ilan yayımlandı. İlanda KPSS puanı ile hemşire alımı yapılacağı ifade edildi.

Çukurova Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlanarak KPSS puanı ile hemşire alımı yapılacağı ifade edildi. Peki ilana kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

İLANIN DETAYLARI

Söz konusu ilanda “Üniversitemiz Hastanesi Başhekimliğinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına ve 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca; Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 2018 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere aşağıda belirtilen pozisyona sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana başvurular bugün itibari ile başladı ve 25 Mart’a kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını mesai saatleri içinde kılavuzda belirtilen belgeler ile üniversitenin Personel Daire Başkanlığına yapacaklardır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ
  • Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik getiren ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.
  • Başvurular incelendikten sonra, adayların isimleri KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı adayların isim listesi www.cu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Kontenjan sayısı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar sırasıyla çağırılacaktır.
Resmi Gazete'de İlan Yayımlandı
Resmi Gazete’de İlan Yayımlandı
  • Atanmaya hak kazanan aday, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeler ile Çukurova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, İşçi Bürosuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen ve müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılır.
  • Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.
ARANAN ŞARTLAR

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
  • Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır. * Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması,
  • Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak * Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir. * Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Başvuru tarihinin son günü olan 25/03/2020 tarih itibariyle sözleşmeli personel olarak çalışmamak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir