Personel Alımı

İletişim Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için ilan verdi!

İletişim Başkanlığı boş kadroları için personel alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyenlerin ise KPSS en az 70 puan şartını sağlamaları gerekiyor. Peki, hangi kadrolar için alım yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte ilan detayları

İletişim Başkanlığı merkez teşkilatında boş bulunan kadroları için sözleşmeli personel alımı yapacak. Başkanlıkça yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre; İngilizce dilinden altı (6) adet Mütercim-Tercüman alınacak Sınavlara katılmak isteyen adayların başvurularını, 23/10/2020 tarihinden itibaren 06/11/2020 tarihi saat 23.59’ a kadar tamamlamaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

Erkek adaylar için, askerlik hizmetini yapmış veya tecilli/muaf olmak.

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört (4) yıllık lisans programlarından mezun olmak.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2019 veya 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılarak, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az (A) düzeyinde dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2016- 2020 yıllarında alınmış olması gerekmektedir.).

Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda ÖSYM Başkanlığının 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.

İkinci bir yabancı dil bilmek, dil veya çeviri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak, sözlü çeviri yapabilmek veya daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde tercüme hizmetlerinde çalışma deneyimine sahip olmak tercih sebebi sayılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adaylar başvurularını, 23/10/2020 tarihinden itibaren 06/11/2020 tarihi saat 23.59’ a kadar https://basvuru.iletisim.gov.tr internet sitesi üzerinden dolduracakları iş talep formu ile yapacaklardır.

Adaylar, İş Talep Formuyla birlikte aşağıda belirtilen belgeleri veya bunların onaylı suretlerini ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış belgeleri https://basvuru.iletisim.gov.tr internet adresindeki sisteme yüklemek suretiyle tamamlayacaklardır. Başvuru evrakındaki yanlışlık ve noksanlıklar ile eksik belgelerden başvuru sahibi sorumlu olup, süresi içerisinde ulaşmayan veya tamamlanmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

Diploma veya mezuniyet belgesi (varsa yüksek lisans belgesi) (e-devlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)

KPSS Sonuç Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)

YDS Sonuç Belgesi / Yabancı Dil Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)

Erkek adaylar için son 6 ay içerisinde alınmış askerlik durumunu gösteren belge (edevlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)

1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru formuna eklenecektir.)

Nüfus cüzdanı fotokopisi veya e-devlet üzerinden barkodlu alınmış nüfus kayıt örneği (Kişi nüfus kayıt tipi)

Yabancı uyruklular için pasaport fotokopisi (3) Başvuru sahiplerinin yapılacak kontrollerde gerçeğe aykırı bilgi ve belge verdiği ya da beyanda bulunduğunun tespit edilmesi halinde başvurusu iptal edilmiş sayılır ve başvuru sahibi sınavlarda başarılı olsa dahi bu nedenle herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Bu şekilde yapılan başvurularda ilgili şahıs hakkında yasal işlem başlatma hakkını İletişim Başkanlığı saklı tutar.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler