Gündem

İllere Göre Duyurulan Vaka Sayılarının Ardından O İlimiz İçin Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında illerimizdeki corona virüsü vaka sayısını belirtti. Bunun ardından o ilimiz için sokağa çıkma yasağı açıklaması geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce yaptığı açıklamalarında corona virüsüne karşı tek önlemin sokağa çıkma yasağı olduğunu belirtti. Ayrıca Bakan Koca’nın illere göre sayıları açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye genelinde koronavirüse yakalanan hasta sayısının en fazla İstanbul’da olduğunu açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı için çağrı yaptı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık Bakanımız Sayın Koca, bizim de daha önce belirttiğimiz gibi salgının Türkiye merkezinin İstanbul olduğunu açıkladı. Toplam hasta sayısının yüzde 60’ının İstanbul’da olduğunu paylaştı. En azından İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır”

İşte o paylaşım:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir