Gündem

İllere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı! 31 Ekim İzmir, İstanbul, Ankara…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) günlük hava durumu verilerini resmi internet sayfası üzerinden yayınladı. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelere göre, birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor. İşte 31 Ekim il il hava durumu…

İzmir’de yaşanan deprem sonrasında vatandaşlar bugün hava durumunun nasıl olacağını merak ediyorlar. MGM son değerlendirmelerinde vatandaşlara kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelerde, Marmara ve Karadeniz Bölgeleri ile Çankırı, Yozgat, Sİvas, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmininde bulunuldu. Ayrıca yağışların İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimleri ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimleri), akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimleri ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri, Kastamonu’nun kıyı kesimleri), akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın Batı Karadeniz kıyıları ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
BURSA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzeydoğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
KIRKLARELİ °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KOCAELİ °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE
Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
İZMİR °C, 19°C
Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu
KÜTAHYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
MANİSA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu
MUĞLA °C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 29°C
Parçalı bulutlu
ANTALYA °C, 26°C
Parçalı bulutlu
HATAY °C, 27°C
Parçalı bulutlu
ISPARTA °C, 17°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu
ÇANKIRI °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
KONYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Zonguldak, Düzce ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimleri ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 12°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
KASTAMONU °C, 12°C
Ç:ok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
ZONGULDAK °C, 16°C
Ç:ok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı
RİZE °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı
TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU
Parçalı, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
ERZURUM °C, 18°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı
KARS °C, 18°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı
MALATYA °C, 23°C
Parçalı bulutlu
VAN °C, 19°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 25°C
Parçalı ve az bulutlu
GAZİANTEP °C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu
SİİRT °C, 26°C
Parçalı ve az bulutlu
ŞANLIURFA °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

İlgili Makaleler