Gündem

İmamoğlu İBB Meclisinde Küfür Etti: Özür Diledi ! İşte Detaylar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AK Partili İBB Meclis Üyesi'nin Kayak nasıldı? sözleri üzerine küfür ettiği iddia edildi ve Mehmet Akif Aşıkkutlu Ekrem İmamoğlu'nun kendisinden küfür ettiği için özür dilediğini belirtti.

İmamoğlu ‘nun AK Partili İBB Meclis Üyesi’nin Kayak nasıldı? sözleri üzerine küfür ettiği iddia edildi. Bunun üzerine Mehmet Akif Aşıkkutlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarında kendisinden küfür ettiği için özür dilediğini belirtti.

Elazığ depreminin ardından deprem bölgesini ziyaret eden, daha sonrasında da Erzurum’a ailesiyle birlikte tatile giden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştirilerin odağı haline geldi. Bazı kesimler Türkiye’nin acısı yeniyken Ekrem İmamoğlu’nun tatile gitmesini doğru bulmadı. Bunun ardından Ekrem İmamoğlu bir açıklama yaptı ve bunun 15-20 gün önce planlanmış bir tatil olduğunu ve ailesiyle vakit geçirmesinde yanlış bir şey olmadığını savundu.

İMAMOĞLU KÜFÜR ETTİ

AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu, İmamoğlu’na gönderme yaparak, “Kayak nasıldı?” diye sordu. Bunun üzerine ise iddiaya göre İmamoğlu mikrofon kapalıyken ve salondakilerin duyamayacağı şekilde “Kayak g….e girsin” şeklinde küfür etti.

İmamoğlu Küfür Etti İddiası
İmamoğlu Küfür Etti İddiası

AK Partili Meclis Üyesi Aşıkkutlu ise İmamoğlu’nun özür dilediğini belirtti. Aşıkkutlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İBB Meclisinde, Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Meclis kürsüsünden şahsıma yönelik gayri ahlaki ve hakaretamiz sözler sarf etmiştir. Meclis oturumu bitiminde yanıma gelerek beni makamına davet etmiş ve sarf ettiği sözleri dolayısıyla benden özür dilemiştir. Ancak İbb Meclis’inin manevi şahsiyetini de dikkate alarak yasal haklarımı saklı tuttuğumu kamuoyuna saygı ile arz ederim.

Ancak İbb Meclis’inin manevi şahsiyetini de dikkate alarak yasal haklarımı saklı tuttuğumu kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir