Gündem

İngiliz Medyasından İngiltere Başbakanı Johnson Nefes Alamıyor İddiası!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın geçtiğimiz günlerde corona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı ve 10 gün gibi uzun bir süre boyunca ateşinin düşmemesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İngiliz medyasının yaptığı haberlere göre, Başbakan Johnson'ın durumu ağırlaştı.

Başbakan Boris Johnson, İngiltere’nin başkenti Londra’da ismi paylaşılmayan bir hastanede tedavi görmeye başladı. Başbakanlık Ofisi yetkilileri, Johnson’ın durumunun endişe verici olmadığını ve görevinin başında olacağını açıkladı.

Başbakanlık sözcüsü, Başbakan Johnson’ın “gerektiği süre boyunca” hastanede tedavi göreceğini aktardı Ancak, İngiliz medyasından başka iddialar söz konusu.

DOKTORLAR ENDİŞE DUYUYOR

The Guardian gazetesi, Boris Johnson’ın durumunun gittikçe ağırlaştığı iddiasını gazeteye taşıdı ve haberde, Jonson ile ilgilenen doktorların Başbakan’ın durumundan endişe duydukları yer aldı. Ayrıca, Başbakan’ın nefes almakta oldukça güçlük çektiğini belirtti.

İDDİALARI REDDETTİLER

Fakat Başbakanlık Sözcüsü tarafından Boris Johnson’ın durumunun gittikçe ağırlaştığı iddialarına yalanlama geldi. Bir taraftan da Başbakan Johnson’ın daha önce arada bir tütün ürünleri tükettiği de bilinmekte.

YERİNE GELECEK İSİM BELLİ

Yapılan haberde, eğer Boris Johnson’ın durumu gittikçe kötüleşir ve hastanede göreceği tedavi süresi uzarsa, yerine Dışişleri Bakanı Dominic Raab gelecek. Bakan Raab, İngiliz hükümeti tarafından bugün düzenlenecek ve corona virüs politikalarının konuşulacağı C-19 Komitesi’nin toplantısına öncülük edecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir