Genel

İngiltere’de daha sıkı seyahat kısıtlamaları gündemde!

İngiliz bakanlar Pazartesi günü seyahat kısıtlamalarının daha da sıkılaştırılması konusunu tartışacaklar ve ülkeye gelenlerin otellerde karantinaya alınması gerekebileceğini de sözlerine ekledi. Başbakan Boris Johnson Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, İngiltere’nin sınırlarını COVID-19’un yeni varyantlarından korumak için daha fazla önlem alması gerekebileceğini söyledi.

İngiltere’nin mevcut kısıtlamaları çoğu uluslararası seyahati yasaklarken, Ocak ayında daha önce getirilen yeni kurallar, gelen çoğu insan için ayrılmadan önce negatif bir koronavirüs testi ve bir karantina dönemi gerektiriyor.

BBC, hükümetin, karantina kurallarını uygulamanın bir yolu olarak, seyahat edenlerin bu 10 günlük karantina süresini ödeme yapmak zorunda kalacakları bir otelde geçirmelerini zorunlu kılmayı düşündüğünü söyledi.

Yeni COVID-19 varyantları hakkında artan endişelerin ortasında, İngiltere’nin mevcut karantina politikasını eleştirenler, bunun yeterince uygulanmadığını söylüyor.

Daha katı sınır kuralları, bir yıla yakın COVID-19 kısıtlamaları ve minimum gelirlerden dolayı zaten büyük mali baskı altında olan havacılık ve seyahat sektörleri için yeni bir darbe olacaktır.

İngiltere’de, gezgin beş gün sonra negatif bir COVID-19 testi yaparsa 10 günlük karantina gereksinimi azaltılabilirken, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’nın hepsinin biraz farklı kuralları vardır.

İlgili Makaleler