Gündem

İngiltere’de hükümet coronavirüs için yeni tedbirler alındı!

Çin'den 200 vatandaşını tahliye eden İngiltere Hükümeti coronavirüs için yeni tedbirler aldığını açıkladı.

Dünya coronavirüs endişesini üstünden atamadı. Hala kesin bir tedavisi bulunamayan ölümcül virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Yaşanan salgınlardan sonra ülkeler vatandaşlarını korumak için gerekli önlemleri almaya çalışıyor. Türkiye’nin ‘Koca Yusuf Operasyonu’yla’ vatandaşlarını Ankara’ya tahliye etmesinin ardından İngiltere’de Çin’den 200 vatandaşının tahliyesini gerçekleştirdi. Ancak son gelen bilgilere göre İngiltere’nin coronovirüs ile ilgili tedbirleri arttı.

İngiltere coronavirüs tedbiri

Halk sağlığına ciddi ve yakın tehdit

Coronavirüs ile ilgili “halk sağlığına ciddi ve yakın tehdit” tanımlaması yapan İngiltere hükümeti salgının yayılmasını önlemek için yeni tedbirler aldığını açıkladı. Açıklanan yeni tedbirler hükümete virüsün daha fazla yayılmasını geciktirmek veya önlemek adına ek yetki sağlıyor.

Karantina tesisi olarak kullanılacak alanlar

İngiliz Hükümeti aldığı tedbirleri “Wuhan merkezli ölümcül coronavirüsü salgını ile ilgili Dışişleri Bakanlığı halkın virüsün bulaşmasından mümkün olduğunca korunmasını sağlayacak düzenlemeler yapmıştır. Bu yeni düzenleme ile İngiltere’de Merseyside şehrinde yer alan Arrowe Park hastanesi ve Milton Keynes şehrindeki Kents Hill Parkı karantina tesisi olarak kullanılacak” şeklinde duyurdu.

4 Coronavirüs vakasına rastlandı

İngiltere’nin Çin’den yaklaşık 200 vatandaşını tahliye etmesinden sonra ülkede 4 virüs vakasına rastlandığı açıklandı.

Uçak Kraliyet Hava Kuvvetleri üssüne inmişti

İngiltere’nin Çin’den gerçekleştirdiği tahliyede aralarında İngiliz vatandaşı olmayanların da bulunduğu uçağın Kraliyet Hava Kuvvetleri üssüne indiği bildirildi. Tahliyesi gerçekleşen vatandaşlar tedbir amaçlı 14 gün karantina altında tutulacaklar.

 

Coronavirüs ile ilgili diğer haberler için:

İngiltere’nin coronavirüs tedbiri! Wuhan’dan 200 kişiyi tahliye etti

https://www.kamupersoneli.net/gundem/koronavirusunde-olu-sayisi-artiyor-909-kisi-h86415.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir