Sağlık

İnsan Vücudu İçin Mucize Gibi Faydaları Olan Arı Sütünün Fiyatları Dudak Uçuklattı! Daha Kovandan Çıkmadan Satılan Arı Sütünün Gramı 15 TL!

Kozmetik ve ilaç sektöründe en çok kullanılan ürünlerin başında yer alan arı sütü, vücutta mucize gibi değişimler yapıyor. Özellikle ölü hücreleri canlandırması ile bilinen arı sütü, gram başına 15 Türk Lirası’na alıcı buluyor. Arı sütleri henüz daha kovandan çıkmadan satılıyor.

Genelde ilkbahar aylarında sağılmaya başlanan arı sütü, mevsim sıcaklıklarına göre nisan ayı ile eylül ayı arasında hasat ediliyor.

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlerin İlk Tercihi

Kozmetik ve ilaç sektörünün en sık tercih ettiği ürünler arasında yer alan arı sütünün vücutta bulunan ölü hücreleri canlandırmak gibi bir özelliğinin olduğu düşünülüyor.

Bağışıklığı düşük kişiler ile birlikte çocuk sahibi olmak çiftlerin de sıklık ile tercih ettiği arı sütü, oldukça büyük rağbet görüyor.

Kovandan Çıkmadan Alıcı Buluyor

Özel üretim kaşıklar ile kesinlikle metal değdirmeden yapılan arı sütünü toplama işlemleri, toplanan sütün renkli cam kaplara aktarılması ile devam ediyor. Cam kaplara doldurulan arı sütü derin donduruculu dolaplarda muhafaza ediliyor.

Arıcılıktan elde edilen polen, bal ve propolisten çok daha fazla getiri sağlayan arı sütü, özellikle pandemi döneminden sonra en çok talep edilen ürünlerin başında yer alıyor. Faydası saymakla bitmeyen arı sütünün talipleri her gün katlanarak artıyor. Toplanır toplanmaz özel koşullar altında saklanan arı sütü, daha kovandan çıkmadan önce satılmış oluyor.

Yıllık 150 Bin TL Getirisi Var!

Arıcılık yapan Gültekin Bozkurt, Samsun’da 4 yıldır arı sütü ürettiğini söyledi. Her geçen yıl üretim kapasitesinin arttığını söyleyen Bozkurt, ilk sene yarım kilogram arı sütü elde ettiğini ancak bu sene hasat ettiği arı sütünün 10 kilogram civarında olacağını söyledi.

Gültekin Bozkurt, hasat ettiği 10 kilogram arı sütünden 150 bin TL getiri elde etmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler