Gündem

İnstagram Yeni Bir Özellik Getiriyor! Gençleri Mola Vermesi İçin Uyaracak!

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan İnstagram, özellikle genç nüfusun dikkatini çekmeye devam ediyor. Ancak genç kullanıcılarının çok fazla vakit geçirmemesi için İnstagram bünyesine yeni bir özellik getirecek. Buna göre uzun süre aktif kalan gençler İnstagram tarafından uyarılacak. Yeni özelliğin detayları nelerdir?

İnstagram Mola Verme Özelliği

Frances Haugen‘ın geçtiğimiz günlerde Facebook’un gençlerin ruh sağlığı ve paylaşılan haberlerin gerçekliğine ilişkin bir politikası olmadığını ifade etmiş ve Fadebook’u zor durumda bırakmıştı. Facebook’ instagram için yeni bir açıklama geldi. İnstagram uzun süre aktif olan gençleri uyaracak bir sistem hazırlıyor. Buna göre Instagram mola verme sistemi bir gönderiye birden fazla bakan gençleri uyaracak. Kişiyi başka içeriklere bakması için uyaracak olan platform, kişinin platformda daha kaliteli zaman geçirmesini hedefliyor.

İnstagram mola verme özelliği ise bir bakımdan yaş kontrolü getiriyor. Buna göre Instagram, 18 yaş altı gençlerin kendi yaşlarına uygun olmayan olumsuz içeriklerle karşılaşmasına engel olacak. Instagram mola verme özelliği ile kişiye içerik için mola verme uyarısı verecek.

İlgili Makaleler