Gündem

iPhone 14 Yüzünü Gösterdi; Böylesi İlk Kez Piyasaya Çıkacak! Tam Bir Amiral Gemisi; Bakan Bir Daha Bakıyor!

Eylül ayı itibariyle teknoloji severlerin hayatına girecek olan iPhone 14 serisine ilişkin Apple markası cephesinde önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ortaya çıkan iPhone 14 Pro render görüntüleri ise, tasarım yeniliklerini şimdiden gözler önüne seriyor.

Apple’ın dört ayrı model ile müşterilerinin karşısına çıkarması beklenen iPhone 14 serisinin 6.1 inç ekrana sahip iPhone 14; 6.7 inç ekrana sahip iPhone 14 Max; 6.1 inç ekrana sahip iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekrana sahip iPhone 14 Pro Max ile teknoloji severleri buluşturacağı konuşuluyor.

iPhone 14’le Birlikte Çentikli Ekran Rafa Kalkıyor

Apple’ın eylül ayında lansmanını yapması beklenen iPhone 14 Pro modeline ilişkin ilk yüksek kaliteli render görüntüsü ortaya çıktı. Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği iPhone 14 Pro’nun ortaya çıkan ilk görüntüleri, Apple’ın yeni modeline ilişkin pek çok ipucunu da verdi. Geçen yıl tanıttığı iPhone 13 serisinde dahi rakiplerinin aksine çentikli ekran modelinden vazgeçmeyen Apple, iPhone 14 serisinde çentikli tasarımı tarihe gömeceğini resmen kanıtladı. Beklenenin aksine bu kez çentikli bir ekran modeli ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmayacak olan Apple, iPhone 14 serisinde çentikli ekran yerine delikli bir ekran ile müşterilerinin karşısına çıkmak üzerine tasarımlarını geliştirdi. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin muhtemel tasarımını net bir biçimde ortaya koyan yüksek kaliteli render görselleri de bu tasarım yeniliğini onayladı.

iPhone 14’le Birlikte Kamera Modülü Büyüyor

Bir süredir iddia edildiği gibi render görüntülerde çentikli ekran kullanmadığı görülen Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin Face ID sensörleri ile selfie kamerasını barındırmak için iki ayrı ve oval biçimlere sahip olan çentik ile müşteri karşısına çıkacağını doğruluyor. 2017’de piyasaya sürülen iPhone X modelinden bu yana çentikten asla vazgeçmeyen Apple, ilk çentikli ekranlı akıllı telefon üreticiliği günlerini iPhone 14 serisi ile geride bırakmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra arka kapakta yer alan kamera modülünün yeni 48 MP çözünürlüklü sensörle birlikte daha da büyümesinin beklendiği iPhone 14 serisindeki bir diğer tasarım değişikliğinin de bu olması bekleniyor. Sızan bilgilere göre mor renkli iPhone 14 serisi ile lansmana çıkacağı öğrenilen Apple’ın eylül ayında yeni amiral gemisi olmaya aday olan serisini tanıtması bekleniyor.

İlgili Makaleler