Genel

iPhone kullanıcılarını üzen haber: Artık ekstra para ödenecek!

Teknoloji devi Apple merakla beklenen iPhone 12’lerin tanıtımını yaptı. Türkiye’de de yakında satışa çıkması beklenen Iphone cihazlar hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamalara göre; iPhone 12’ler ve şu anda satışta olan iPhone SE, XR ve 11’lerin kutusunda artık adaptör ve kulaklık bulunmayacak. Bu nedenle adaptör ve kulaklık almak isteyen kullanıcılar ekstra para ödemek durumunda kalacaklar.

Yüzde 50 daha hızlı olacak

Türkiye’de binlerce kullanıcısı bulunan Apple yeni iPhone 12’lerin tanıtımını gerçekleştirdi. Yurt dışında iPhone 12’ler 799 dolardan, iPhone 12 Mini’ler 699 dolardan, iPhone 12 Pro’lar 999 dolardan, iPhone Pro Max’ler ise 1099 dolardan satışa çıkarılacağı öğrenildi. Milyonlarca kişinin merakla beklediği iPhone 12’ler ilk kez 5G teknolojisi ile desteklenecek ve Apple A14 Bionic işlemcisiyle diğer İphone’lara oranla yüzde 50 daha hızlı olacak.

Adaptör ve kulaklık için ayrıca ödeme yapılacak

Ancak Apple kullanıcılarını üzecek bir durumda ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre, iPhone 12’ler ve şu anda satışta olan iPhone SE, XR ve 11’lerin kutusunda artık adaptör ve kulaklık bulunmayacak. Lastik kullanımı azaltmak gerekçesi ile alındığı açıklanan karar ile, tüketicilerin cebinden de daha fazla para çıkmış olacak.

İlgili Makaleler