Gündem

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Corona Virüsten Duran Ticari Faaliyetlere Devam Edilecek

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bütün dünyayı etkisi alan corona virüsün (Covid-19) daha da yayılmasını önlemek amacıyla alınan kararlara ve tedbirlere bir yenisini ekledi. Cumhurbaşkanı Ruhani, sağlık önlemleri alındığı sürece ve insanların toplu olarak bir arada durmalarını gerektirmeyen ticari faaliyetlerin başlayabileceğini aktardı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, corona virüs salgınına yönelik alınan sağlık tedbirlerinden ticari faaliyetlerin durdurulması hakkında bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Ruhani, “İnsanların topluca bulunmasını gerektirmeyen ve yüksek risk bulunmayan işletmeler Tahran’da 18 Nisan, diğer eyaletlerde 11 Nisan’da faaliyetlerine başlayabilecekler.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ruhani, İran televizyonlarının yaptığı haberlere göre, başkent Tahran’da yapılan ve kendisinin liderlik ettiği “Koronavirüs ile Ulusal Mücadele Kurulu Toplantısı”nda İran’ın corona virüs ile mücadelede hangi noktada olduğuna dair açıklamalar yaptı.

FAALİYETLERİNE TEKRAR BAŞLAYABİLİRLER

Cumhurbaşkanı Ruhani, konuyla ilgili olarak “Rejim muhalifleri, halkı, sağlıkla ekonomi arasında tercihe zorluyor. Halbuki sağlık tedbirleriyle ekonomik faaliyetler eş zamanlı gerçekleştirilebilir.” diye konuştu.

Eğer gerekli sağlık önlemleri sağlanırsa, ticari faaliyetler önümüzdeki günlerde aktif hale gelebilir dedikten sonra Ruhani, “İnsanların topluca bulunmasını gerektirmeyen ve yüksek risk bulunmayan işletmeler, Tahran’da 18 Nisan, diğer eyaletlerde 11 Nisan’da faaliyetlerine başlayabilecekler.” dedi.

KUTSAL MEKÂNLAR ZİYARETE KAPALI KALACAK

Cumhurbaşkanı Ruhani, devlet dairelerinin üçte iki personel ile 11 Nisan Cumartesi günü faaliyete gireceğini ve bu tarihten itibaren resmi kurumların sabah 07.00 ile öğleden sonra 14.00 arasında aktif olacağını belirtti.

19 Nisan tarihine kadar kutsal mekânların ziyarete kapalı kalmaya devam edeceğini ekleyen Ruhani, üniversiteler ile ilk ve ortaokulların normalde 18 Nisan’a kadar olan duraklamasının bu tarihten sonra da devam edebileceğini aktardı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir