Gündem

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, Çin’i Vaka Sayılarıyla Oynamakla Suçladı!

İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, corona virüs (Covid-19) vakaları için Çin’in paylaştığı sayıları "acı bir şaka" olarak tanımladı. Sözcü Cihanpur Çin hükümetini, vaka sayılarını doğru vermeyerek algıları değiştirmeye çalıştıkları iddiasıyla suçladı.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, video konferans şeklinde katıldığı basın toplantısında, muhabirlerin sorularını yanıtladı. Gelen bir sorunun üzerine de Çin’in açıkladığı corona virüs vaka sayılarını değerlendirdi.

Başlangıç noktası Çin’in Wuhan kenti olan corona virüs, bütün dünyayı etkisi altına almış durumda. Her ne kadar corona virüs Çin’de başlasa ve etkisini ağır gösterse de bu virüsten ilk kurtulan yine Çin oldu. Bugünlerde hayat, Çin’de normale dönmeye başladı ve hatta diğer ülkelere yardım etmek için sağlık görevlileri gönderildi.

HASTALIĞIN BASİT BİR GRİP OLDUĞU DÜŞÜNÜLDÜ

Sözcü Cihanpur, “Çin’in verdiği sayılar, acı bir şaka gibi. Dünyanın birçok noktasında Çin’den gelen sayılar esas alınarak hastalığın basit bir grip olduğu düşünüldü. Çin bu konuda tüm dünyayla ‘acı bir şaka’ yapmış gibi görünüyor. Çin’de iki ay içinde bu salgın kontrol altına alındığı söyleniyorsa bu konuda daha fazla düşünmeliyiz” diye durumu açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir