Gündem

İran Sınırında 7 Kişinin Cansız Bedeni Bulundu

Van Valiliği tarafından önemli bir açıklama yapılarak İran sınırında mülteci olduğu değerlendirilen 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ifade edildi.

İran sınırında 7 kişinin cansız bedeni ulaşıldı. Van’ın Çaldıran ilçesi kırsalında, kış mevsiminde sınırdan geçerken donarak ölen sığınmacılara ait olduğu belirlendi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Konu ile ilgili olarak Van Valiliği tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Çaldıran ilçesinin İran sınırındaki 1 kilometrekarelik alan tarandığı ifade edildi.

Jandarma, UMKE, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin çalışmaları sonucu bölgede 7 ceset bulundu. Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu sığınmacılara ait olduğu belirlenen cesetler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Van Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Ayrıca Van Valiliğinin açıklamalarına göre bölgede karların erimeye başlamasıyla ortaya çıkan cesetlerin, kış aylarında sınırdan geçerken donarak ölen sığınmacılara ait olduğu tespit edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir