Gündem

İran’dan Ankara’ya getirilen 142 vatandaşla ilgili yeni gelişme! Corona virüsü test sonuçları ne çıktı?

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü salgınının İran’da da görülmesinin ardından uçakla İran’dan Ankara’ya getirilen vatandaşlarla ilgili gelişme yaşandı. Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent Tıbbi Gözlem Kliniği’de gözlem altına alınan 142 vatandaştan 65'i son testlerinin de negatif çıkmasının ardından taburcu edildi.

Çin Wuhan’dan neredeyse tüm dünyayı saran corona virüsü salgını İran’da da tespit edilince 14 gün önce 142 vatandaş Türkiye’ye getirilmişti. 25 Şubat’ta Ankara’da Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent Tıbbi Gözlem Kliniği’de tedbir amaçlı gözlem altına alınan o vatandaşlar, hastanelere özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde götürülmüştü.

Virüsün tespit edildiği şehirlerde bulunmuşlardı

Virüsün tespit edildiği İran’ın Kum ve Meşhed şehrinde bulunduğu belirlenen 65 kişi sonuçları negatif çıkınca 14 günlük gözlem süresi sona erince taburcu edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir