Gündem

Sinan Oğan: İran’dan ülkemize kaçak yollarla gelen göç durdurulsun!

Tüekiye’de corona virüsü vaka sayısı artarken aynı zamanda ülkeye kaçak yollarla girişlerde büyük risk oluşturuyor. Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan konuya ilişkin olarak sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Oğan, İran’dan kaçak olarak ülke sınırları içerisine giriş yapanların, göç ve göçmen meselesi değil sağlık meselesi olduğunu belirtti.

Çin’de ortaya çıkan ve komşu ülkelerde dahil olmak üzere dünyanın neredeyse bütün ülkelerine yayılan ölümcül corona virüsüne (Covid-19) karşı devlet yetkilileri önlemler almaya devam ediyor. Yurt dışından giriş ve çıkışları yasaklayan Türkiye, sınır kapılarını virüs önlemleri kapsamında kapattı. Ancak sınır kapıları kapatılsa dahi kaçak yollardan ülkeye giriş yapılmaya devam ediliyor. Türkiye’ye giriş yapmaya çalışan göçmenler hakkında, Eski MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan’dan uyarı geldi. Sinan Oğan bunun bir göçmen sorunu değil toplumun topyekün sağlığı meselesi olduğunu dile getirdi.

Akın akın ülkemize gelen göç durdurulmalı

Sinan Oğan twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Şu an İran’da Koronavirüs sebebiyle tam bir felaket yaşanırken İran’dan kaçak yollarla akın akın ülkemize gelen bu göç durdurulmalıdır. Yoksa daha beter bir felaketi Türkiye’de yaşayacağız. Bu göç, göçmen meselesi değil toplumun topyekün sağlığı meselesidir.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir