Personel Alımı

İş Arayan Mühendislere Duyuruldu! Kamuya KPSS Şartsız Alım Yapılacak!

Orman Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinde yeni bir iş ilanı yayınladı. Yapılan açıklamaya göre 22 mühendis alımı yapılacak. Başvuran adaylar sözlü ve yazılı sınava tabi tutulacak. Başvurusunu iletmek isteyen adaylar için son gün 5 Ocak olarak belirtildi. Orman Genel Müdürlüğü orman mühendis alım genel ve özel şartları nelerdir? Kimler başvuruda bulunabilir?

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

a) 657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  48.  maddesinde  belirtilen  genel  ve  özel şartlara sahip olmak.
b) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve  silah  kullanabilir  ibareli)  sağlık  kurulu  raporu  almak.  (Atanmaya  hak  kazanan  adaylardan istenecektir.)
c) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
ç) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.
d) İlanda   belirtilen   nitelikleri   taşımayan   ve   belgeleyemeyenlerin   başvuruları   kabul edilmeyecektir. Ayrıca,  herhangi  bir  tarihte  ibraz  ettiği  belgenin sahte/geçersiz  olduğu,  gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “atama işlemleri yapılarak göreve başlatılmış olsalar bile” atamaları  iptal  edilerek  haklarında  yasal  işlem  yapılacaktır  ve  idare  tarafından  kendilerine  bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

İlgili Makaleler