Personel Alımı

İş Arayanlara Bir Müjde Daha Geldi! Kamu İş İlanı Yayınlandı: 1.598 Kişi Birden İstihdam Edilecek! Devlet Memuru Olmak İçin…

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile birlikte pek çok kamu kurum ve kuruluşunda kadro artışına gidildiği öğrenildi. Kadro artışına giden kamu kurum ve kuruluşlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığı ise, bugün itibariyle artan kadrolarını doldurmak için düğmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 1.598 kadro daha açıldı. Öğretmenden hizmetliye kadar hem merkez hem de taşra teşkilatlarında alım yapacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı, ilan hazırlıkları içerisine girerken; alım yapılacak olan kadrolar da ortaya çıktı.

Merkez Teşkilatlara Yapılacak Olan İşe Alım Kadroları Belli Oldu

Yapılan kadro artışının ardından açılan 1598 kadroyu doldurmak için harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkez teşkilatlarına; 1 diyanet akademisi başkanı, 4 yayınevi satış müdürü, 7 daire başkanı, 15 diyanet işleri uzmanı, 20 eğitim uzmanı, 15 diyanet işleri uzman yardımcısı, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 5 şef, 4 musahhih, 6 grafiker, 5 istatistikçi, 5 şoför, 5 tekniker, 10 eğitim görevlisi, 2 teknisyen, 1 diyetisyen, 20 öğretmen ve 5 hizmetli alımı yapacağı öğrenildi. Henüz konuyla ilgili bir ilan yayınlamamış olan Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki günlerde yapacağı toplu personel alımı öncesi iş ilanı hazırlıklarına başladı.

Taşra Teşkilatları Da Kadro Aldı

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen kadro artışından sadece Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkez teşkilatları yararlanmadı. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın taşra teşkilatları için de kadro artışına gidildi. Yapılan kadro artışına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na önümüzdeki günleri 5 dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, 30 dini ihtisas merkezi müdürü, 20 Kur’an eğitim merkezi müdürü, 5 eğitim merkezi müdürü, 80 eğitim uzmanı, 60 müdür yardımcısı, 80 şef, 240 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 160 şoför, 35 muhasebeci, 75 tekniker, 40 kütüphaneci, 75 teknisyen, 250 eğitim görevlisi ve 280 öğretmen alınacağı öğrenildi. Başvuru ve personel alımı şartları hazırlığı içerisinde olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz aylarında açılan kadrolarına atama ya da mülakat usulüyle personel alacağı öne sürüldü.

İlgili Makaleler