Ekonomi

İş Bankası emeklilere ek ödeme müjdesini duyurdu! Hemen başvuran emeklilerin hesabına 500 TL yatırılacak!

Türkiye’de 13,5 milyon emekli vatandaşın uzun bir süredir gözü kulağı Temmuz ayında açıklanacak olan maaş zammındaydı. Öte yandan Temmuz ayında emekli vatandaşlara Kurban Bayramı dolayısıyla yapılacak olan bayram ikramiyesi ödemeleri de takip ediliyordu ve bu ödemeler için de tarihler ve tutar belli oldu. Ancak bu ödemelerin yanı sıra bir müjdeli haber de İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası, emekli vatandaşlara, maaşlarını İş Bankası’na taşımaları karşılığında verilen promosyon ödemelerini yanı sıra ek ödemeler yapılacağını duyurdu. Geri ödemesiz şekilde yapılacak bu nakit ödemelerde emekli vatandaşlara başvuruları karşılığında 500 lira verilecek. İşte detaylar…

İş Bankası’ndan Ek Ödeme Müjdesi

Emekli maaşlarına zam gelmesi ile birlikte birçok banka da emeklilere verilen nakit promosyon ödemelerini güncelledi. En hızlı şekilde güncellemeye giden bankalardan biri olan İş Bankası, bu noktada aynı zamanda en yüksek promosyon ödemelerini yapan bankalardan biri oldu. Emeklinin maaş tutarına göre yaptığı ödemelerde İş Bankası, 3 yıl taahhüt ile maaşını iş Bankası’na taşıyan emeklilere 5.000 TL’ye kadar karşılıksız nakit veriyor. Ancak İş Bankası’nda nakit ödemeler bununla da bitmiyor.

Emekli Yakınını Getirene 500 TL

Emeklilere 500 TL ek ödeme müjdesini duyuran İş Bankası, referans kodu ile emekli yakınını İş Bankası’na getiren müşterilerine de 500 TL’ye kadar ek ödeme yapacak. Geri ödemesiz şekilde verilecek olan bu ödemelerden yararlanmak isteyenlerin İş Bankası’na geldikten sonra, Maximum Mobil uygulaması üzerinden özel bir referans kodu alması gerekiyor. Alınan bu referans kodu daha sonra emekli başka bir yakın ile paylaşılıyor ve emekli olan yakın, bu kod ile İş Bankası’na maaşını taşıdığında kişiye 250 TL ve toplamda 500 TL (2 emekli yakını için) geri ödemesiz nakit hediye ediliyor.

Referans Kodu Nasıl Kullanılacak?

Kampanyaya referans kodu ile gelecek olan emekli vatandaşın, 10 Haziran 2022 tarihinden sonra İş Bankası’na gelmiş olması gerekiyor. Referans kodunu alan emekli yakının, “REFERANS” yazıp bir boşluk bırakarak “REFERANS KODU” bilgisini yazması ve 4402’ye SMS göndermesi gerekiyor. Emekli yakınını getirene verilen nakit ödül ise azami 500 TL tutarında MaxiPuan olarak veriliyor.

İlgili Makaleler