Ekonomi

İş Bankası’ndan Flaş Açıklama! Tüm Müşterilerini Şubeye Çağırıyor!

İş Bankası’ndan resmi bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada müşterilerinin ivedilikle şubeye gitmeleri gerektiği ifade edildi. Banka tarafından yapılan açıklamada zamanaşımına uğrayan hesap sahiplerinin şubeye gelmesi gerektiği bildirildi. İş Bankası tarafından yayınlanan yazılı resmi açıklamanın detayları nelerdir?

İş Bankası’nın Yazılı Açıklaması

2021 ve 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan emanet ve alacak listesi

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 83. Maddesine göre, yatırım kuruluşları nezdindeki yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 83. maddesinin uygulanmasına ilişkin yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğin 25. maddesinin 2.fıkrası gereğince bir sonraki takvim yılı içerisinde yatırım kuruluşları, nezdindeki zamanaşımına uğrayacak yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacak listesini Nisan ayının başından itibaren kendi internet sitelerinde bir sonraki yıl sonuna kadar ilan etmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede; aşağıdaki listede isim ve hesap bilgileri yer alan müşterilerimizin 2021 ve 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak olanlar için tabloda belirtilen tarihe kadar geçerli kimlik belgeleri ile hesaplarının bulunduğu şubeye veya şubelerimizden herhangi birine başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredilecektir.

İş Bankası’nda hesabı bulunan ancak uzun süredir işlem yapmamış olanların banka resmi sitesinde bulunan listeden isimlerini kontrol etmesi gerekiyor. Eğer banka müşterisiyseniz ve listede adınız soyadınız bulunuyorsa kimliğiniz ile beraber vakit kaybetmeden başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler