Ekonomi

İşçilere En Az 948 Lira İkramiye Müjdesi Geldi

Kadro alan taşeron işçiler ile kamu işçilerine ödenecek olan ilave tediye için tarih yaklaşıyor. Yüzbinlerce işçiye bu ay ilave tediye ödemesi yapılacak. İlave tediyelerin en az 948 lira olacağı belirtildi.

Kadro alan taşeron işçiler ile kamu işçilerine bu ay ilave tediye ödemesi yapılacak. Bu bağlamda en az 950 lira ikramiye ödemesi yapılacak. İşçiler ne kadar ödeme yapılacağını maaşa göre ilave tediye ödemelerinin tutarının ne kadar olduğunu araştırmaya başladı.

22 MAYIS’TA ÖDEME YAPILACAK

Bilindiği gibi Ocak ayında bir Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlanmıştı. Kararda 2020 yılının ilk iki ilave tediye tarihlerine yer verildi. Karara göre ilk ilave tediye ödemesi 31 Ocak 2020 günü yapılması kararlaştırıldı. İlk ilave tediye ödemeleri işçilerin hesaplarına yattı. Bununla birlikte kamu işçilerine her yıl 52 günlük ilave tediye ödemesi yapılıyor. 52 günlük ödeme 4 takside bölünür ve 13 günlük ikramiyeler şeklinde verilir. İlk 13 günlük ödeme 31 Ocak ‘ta yapıldı. İkinci taksit ise 22 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak.

MAAŞA GÖRE ÖDEME

İlave tediye ödemesinin tutarı maaşa göre yapılmaktadır. İşçiler aldıkları maaşa göre hesaplama yapılması ile ilave tediye ödemesi yapılacak. Maaşa göre ikramiye ödemeleri ise şöyle olacak:

YAPILAN KESİNTİLER

İlave tediye ödemesi kapsamında bazı kesintiler yapılıyor. Buna göre “Yüzde 13 SGK işçi primi , Yüzde 1 işsizlik primi, Yüzde 20 gelir vergisi, Binde 7,59 Damga Vergisi” kesintisi yapılıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler