Ekonomi

İşçilere nakdi destek ödemesi hakkında flaş açıklama: 10-12 Ağustos’ta hesaplara yatacak!

Türkiye’de bazı çalışanlar ücretsiz izne ayrıldı ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanamadı. Zonguldak Çalışma İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, ödenekten faydalanamayan işçiler için güzel haberi verdi. Demirsu işçilere nakdi desteklerin 10-12 Ağustos’ta hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle vatandaşlara çeşitli ekonomik destekler sağlanıyor. Bu kapsamda hükümet kısa çalışma ödeneğini devreye soktu. Ancak bazı çalışanlar ücretsiz izne ayrıldı ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanamadı. Zonguldak Çalışma İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, kısa çalışma ödeneği almaya hak kazanamayanlara müjdeyi verdi. Demirsu işçilere nakdi desteklerin 10-12 Ağustos’ta hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Banka hesaplarına yatırılacak

Demirsu, tarafından yapılan açıklamada, “15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler ile işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için yapılan nakdi ücret desteği Temmuz ayı ödemeleri 10-12 Ağustos tarihleri arasında vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler