İşkur İş İlanları

İŞKUR Coştukça Coştu; Şimdi de 8 Bin TL Maaş ile Personel Aranıyor! Başvurular Online Olacak, Evden Çıkmaya Bile Gerek Yok…

Türkiye İş Kurumu, kısaca İŞKUR üzerinden pek çok özel şirket ilan verebiliyor. Son yapılan düzenlemeyle birlikte özellikle son 5 yıldır kamu kurum ve kuruluşlarının da İŞKUR üzerinden ilan vermesi zorunlu hale getirilmiş bulunuyor. İŞKUR üzerinden ilan veren kamu kurum ve kuruluşlarının başında belediyeler geliyor. Belediyelerin ilanlarında maaşlar ise, 8 bin TL’den başlıyor.

Günümüzde artan enflasyon ile birlikte temmuz ayının da yaklaşması rastlaşınca pek çok şirket ve kamu kurumu maaş zamlarını vermeye başlamış bulunuyor. Son zamanlarda ilan sayısında artışa giden İŞKUR, özellikle haziran ayından bu yana yüksek maaşlı ilanları ile öne çıkıyor. Genellikle Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı arayan ilanlara sahip olan kurumların verdiği maaşlar ise, 8 bin TL bandını aşmış bulunuyor.

8 Bin TL Maaş ile Personel Aranıyor

İş ilanlarını bir araya getiren ve işçi ile işveren arasında köprü olmayı amaçlayan İŞKUR üzerinden çeşitli kurumlarda ve farklı meslek alanlarında yayınlanan ilanlara ulaşmak oldukça kolay hale gelmiş bulunuyor. Önceden fiziki şubesi üzerinden hizmet veren İŞKUR, şimdilerde e-Şubesi üzerinden de her işlemin kolaylıkla yapılabilmesini sağlıyor. Özellikle iyi bir maaş ile çalışmak isteyen vatandaşların ise, İŞKUR’un son zamanlarda artan kamu kurum ve kuruluş ilanlarını incelemesi tavsiye ediliyor. Bu ilanların şartları kurumdan kuruma değişirken; yaş, ikametgah, mezuniyet ya da alanda uzman olduğunu gösteren tecrübe ya da sertifika gibi şartlar aranabiliyor. İŞKUR’un kamu ilanlarından esas olan ise ilgili KPSS puanından en az 60 alma şartı oluyor. Ancak İŞKUR üzerinden KPSS puanı istemeden de alım yapan kamu kurum ve kuruluşları da ilan veriyor.

İŞKUR İlanlarının Her Bir Detayı Filtrelenebiliyor

İŞKUR üzerinden iş ilanına başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR’a iş arayan olarak kayıt olmak gerekiyor. Ardından İŞKUR’un e-Şubesi üzerinden aranılan pozisyon, meslek, nitelik, çeşitli beceriler ya da firma gibi bilgiler ile oldukça detaylı bir filtreleme yaparak aranılan işe başvurmak çok kolay oluyor. Çalışma yeri ya da engelli veya vardiyalı gibi özel durumların da filtrelenebildiği İŞKUR ilanında işyerinin unvanı da filtrelenerek, kamu kurum ve kuruluşlarının ilanlarına kolaylıkla ulaşılabiliyor.

İlgili Makaleler