Gündem

İŞKUR ‘dan çalışanlara 3 ay maaş desteği!

Corona virüsü salgını nedeniyle bir çok çalışan evlerine kapanmak zorunda kaldı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Aydın’da çalışanların ‘evde kal ‘ çağrısına uyabilsin diye 3 ay maaş desteği verileceği duyuruldu. Konu hakkında İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi açıklama yaptı.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle çok sayıda vatandaş işsiz kalırken, bazı vatandaşlar da ücretsiz izne ayrılmak zorunda kaldı. Salgın sürecinde vatandaşların ekonomik olarak zor durumda kalmasını önlemek için İŞKUR tarafından Aydın’da 3 ay maaş desteği sağlanacak. Konuya ilişkin basına açıklamada bulunan İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi “tüm çalışanlarımıza 3 aya kadar maaş desteği sunuyoruz.” dedi.

Başvuru almaya devam ediyoruz

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi yaptığı açıklamada “İşveren ve çalışanlarımızın ’Evde Kal’ çağrısına uyabilmeleri için kısa dönemli çalışma ödeneği ile tüm çalışanlarımıza 3 aya kadar maaş desteği sunuyoruz. Yapılan başvuruların bir an önce sonuçlandırabilmek için hafta sonu da çalışmaya devam ediyoruz. Hiç bir vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına izin vermemek için tüm başvuruları en kısa sürede sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Mesai arkadaşlarımın ülkemizin geçtiği zor günlerin bilincinde olarak, hafta sonu mesailerine devam ediyor. İl müdürlüğümüze yapılan eksiksiz başvuruların tamamı bugün itibarı ile İzmir İş Teftiş Kurulu’na iletilmiş olup, başvuru almaya devam ettiğimizi tüm işverenlerimize bildiririm. Bu süreçte kimsenin mağduriyet yaşamasına izin vermemek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğimizi bildirir, değerli hemşehrilerimize her şeyden önce sağlık ve esenlik dilerim” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir