İşkur İş İlanları

10 İlde Bulunan Devlet Kurumlarına TYP Kapsamında İşçi Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden; Ağrı, Gaziantep, İstanbul, Niğde, Burdur, Yalova, Karabük, Kocaeli, Eskişehir, Amasya ve Hatay bulunan kamu kurumları TYP işçi alım ilanı yayımladılar. 

TYP kapsamında yapılacak olan personel alım ilanları için yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumlarının yayımlamış oldukları başvuru kılavuzunu sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan ilan metinlerinde adayların sağlamaları gereken koşullarda ilan edildi. 

Bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar TYP işçi alım ilanlarına başvuru yapabilirler. 

TYP Personel alım ilanları için adaylardan talep edilen 4 farklı koşul bulunuyor. İŞKUR üzerinden duyurulan bu dört madde şu şekilde,

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

TYP UYGULAMA ALANLARI

TYP işçi alım ilanları 9 farklı alanda uygulanmakta. Bu uygulama alanlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. Ancak bu uygulama alanlarının hepsi için şuan alım bulunmuyor. 

* TYP İşçi Alımı Uygulama Alanları;

Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması Ağaçlandırma Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları

* İlanlarda Yer Alan Uygulama Alanları

Halen yayında olan ilanlarda yer alan uygulama alanları şu şekilde, Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILIYOR?

Toplum Yararına Program kaspamında yayımlanan işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığıyla kurumlara bildirecekler. 

Bunun için adayların iki seçeneği bulunuyor. 

Birinci seçenecekte adaylar bulundukları il veya ilçelerdeki İŞKUR Müdürlüklerine gidecekler ve başvurularını bu birimler aracılığıyla bizzat yapacaklar. İkinci seçenekte ise İŞKUR’un internet sitesine elektronik üye olmak ve bu üyelik üzerinden elektronik başvuru yapmak. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

TYP işçi alım ilanları için siz okuyucularımıza aşağıda bir link paylaştık. Bu bağlantı üzerinden ilanları nasıl görüntüleyeceğinizi de sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Öncelikle bağlantıya tıklayın. İŞKUR TYP İlanları Arama sayfası açılacak. Bu sayfada iki şekilde arama yapabilirsiniz. Birincisi hiç bir alanı doldurmadan direk Ara butonuna basarak tüm ilanları görüntüleme ikinci şehre göre arama yapma. 

TYP ilanları için TIKLAYINIZ

TYP işçi alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir