İşkur İş İlanları

15 Şehir için İŞKUR TYP İlanları Yayımlandı! İl İl, İlçe İlçe Okullara Personel ve Güvenlik Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere çok sayıda personel alımı için İŞKUR TYP ilanı yayımladı. 

Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak personel alım ilanlarını merak eden vatandaşlarımız için Kamu İlanları olarak tüm ayrıntıları sizlere derledik. 

* TYP ile Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak şehirler,

* TYP ile yapılacak personel alımlarının uygulama alanları

* TYP ilanlarına başvurular nasıl yapılır?

* TYP ilanlarını İŞKUR’da görüntüleme ve inceleme için sorgulama detayları;

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza bu konu başlıklarının tüm detaylarını tek tek aktarıyoruz. İşte 2019 yılı Eylül ayı TYP ile personel alımları. 

TYP İLE PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarının çok büyük kısmı okullara güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı için yayımlandı. Söz konusu bu ilanların yayımlandığı şehjirlerin sayısı ise 15.

15 farklı şehirde yapılacak TYP ile personel alımları ayrıca bu şehirlerin çok sayıda ilçesi için de olacak. Bu çerçevede adayların bu hususu göz önünde bulundurması gerekiyor. 

TYP İle Personel Alımı Yapılacak 15 Şehir

İzmir, Aydın, Ağrı, Gümüşhane, Elazığ, Trabzon, Karaman, Kırşehir, Bolu, Bayburt, Ordu, Edirne, Çankırı, Aksaray, Düzce.

UYGULAMA ALANLARI VE ÇALIŞMA DETAYLARI

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları belirli uygulama alanlarından oluyor. Bu uygulama alanları İŞKUR tarafından belirlenmiş olup istihdam edilen personeller bu uygulama alanlarının dışında görevlendirilmiyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan uygulama alanları şunlar;

Alım Yapılacak Kadrolar

MEB Güvenlik, MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği,

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında başta il ve ilçe okullarına güvenlik görevlisi veya diğer uygulama alanlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları ana başlıkları ile şunlar;

Adayların Türk vatandaşı olması, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması, 18 yaşından büyük olması, emekli aylığı olmaması veya malul aylığı olmaması, açıköğretim fakülteleri hariç öğrenci olmaması şartları bulunuyor. Bu şartların dışında adaylardan ayrıca İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdanyararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Bunun yanında ayrıca Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuruda bulunamazlar. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

İlanlara ulaşmak için Kamuilanlari.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın. 

Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan ara butonuna basın.

Ayrıca kendi şehrinize göre arama yapabilirsiniz. (Eğer ilan yok diye uyarı çıkarsa o şehir için duyuru yoktur)

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TYP başvuru işlemlerini İŞKUR İl Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimlerinden şahsen yada İŞKUR’un internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapabilirsiniz.

TYP ilan arama sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir