İşkur İş İlanları

2 Bin 425 TL Maaş İle Kütüphane Bakımı ve Sosyal Hizmet İş İlanı Başvuruları Başladı

Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yeni bir uygulamayı başlattı. 

Bakanlık önlisans ve lisasns programlarında öğrenim gören öğrencilerin sosyal sorumluluklarının gelişmesi ve iş hayatında yer almalarını sağlamak amacıyla Sosyal Çalışma Programı’nı başlattı. 

25 Haziran tarihi itibariyle başvuruları başlayan programlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamada bulundu. 

3 AYDA 2 BİN 425 TL MAAŞ İLE SÇP İŞ İLANI

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Çalışma Programlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, öğrenciler için başvuruların başladığını duyurdu. 

Öğrenciler günlük 67 TL cep harçlığı ile bu programlara katılabilcekler. Başvurular ise Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. 

SÇP Programlarının Uygulama Alanları

İŞKUR aracılığıyla söz konusu programa başvuruda bulunmak isteyen adaylar 4 farklı iş kolu için başvuru yapabilecekler.

* Kamu Kurumlarının Kültürel ve Sosyal Hizmetlerin Desteklenmesi

* Doğanın Korunması

* Kütüphanelerin Bakımı ve Düzeni

* Kültürel Mirasın  Restorasyonu Korunması ve Tanıtılması

BAŞVURU İŞLEMLERİ SAĞLANAN HAKLAR

Söz konusu programlara katılmak isteyen öğrencilere farklı haklar sağlanacak. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca devam edecek progrmalara katılımlar en az bir ay en fazla ise 3 ay olacak. Programlar haftada 3 gün olacak ve günlük 7.5 saat çalışılacak.

Bu süre boyunca öğrenciler günlük 67 TL alacaklar. Programa 3 ay devam eden öğrenciler 2 bin 425 TL maaş alacaklar. 

Bunun yanında yapılan açıklamada ayrıca program süresince KYK burs ve kredilerinde kesinti olmayacağı ve katılımcıların emekliliklerine etki edecek sosyal güvenceleri de sağlanacağı bildirildi.

Başvuru Şartları

İŞKUR’da yer alan SÇP programlarına başvuru şartları için duyurulan o maddeler.

* Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını tamamlamış bütün üniversite öğrencileri bu programlara katılabilir. Ancak dersleri devam eden, zorunlu staj yapmakta olan veya başka bir işte çalışan öğrenciler bu programlardan faydalanamaz.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Çalışma Bakanlığı kordinesinde gerçekleştirilen bu programlara katılmak isteyen vatandaşlar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. İŞKUR’un anasayfasında yer alan Sosyal Çalışma Programı bölümünden başvurular yapılabilecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir