İşkur İş İlanları

2 Bin 876 Büro Memuru, Büro İşçisi, Şoför ve Güvenlik Görevlisi Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden kamu kurumlarına ve özel sektör firmalarına çok sayıda personel alım ilanı yayımlanıyor. Bu alım ilanlarından kamuya ait olanları sizlere anlık olarak aktarıyoruz. Özel sektör ilanlarını da belirli aralıklarla siz okuyucularımıza duyuruyoruz. 

Kamu İlanları olarak sizler için bu içeriğimizde ise 3 farklı meslek grubu için yayımlanan ilanları derledik. İşte detaylar,

2 BİN 876 PERSONEL ALIM İLANI KADROLARI

Yayımlanan ilanlarda yer alan kadro bilgilerine göre farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından 1208 Büro Memuru ve İşçisi kadroları, 820 Şoför kadrosu ve 848 Güvenlik Görevlisi alım ilanı yayımlandı. 

Bu kadrolar için oluşan kadro dağılımı ve hangi kadroya kaç personel alımı yapılacağına ilişkin tüm verileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte kadro dağılımı;

Alım Yapılacak Kadrolar

Büro Memuru Kadroları: Büro Memuru (Dış Ticaret) 10, Büro Memuru (Genel) 736, Büro Memuru (İdari İşler) 58, Büro İşçisi 75, Diğer Büro Memurları 150, İdari Büro Görevlisi 1, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) 178, 

Şoför Kadroları: Kamyon Şoförü 50, Kamyonet Şoförü 12, Kurtarıcı Araç Şoförü 3, Makam Şoförü 5, Minibüs Şoförü 5, Otobüs Kaptanı (Şoförü) 1, Servis Şoförü (Okul) 7, Şoför (Yolcu Taşıma) 192, Şoför-Yük Taşıma 438, Taksi Şoförü 1, Tıbbi Atık Toplama ve Taşıma Kamyon Şoförü 1, Tır-Çekici Şoförü 97, Traktör Şoförü 8

Güvenlik Görevlisi Kadroları; Güvenlik Görevlisi 720, Güvenlik Görevlisi (Eğitim Kurumları) 1, Güvenlik Görevlisi (Silahlı) 87, Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 39, Güvenlik Müdürü 1.

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ve özel sektör firmaları tarafından görevlendirilecek olan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları her firma için farklılık gösteriyor. 

Öyle ki aynı kadro için bazı firmalar en az lise mezunu personel alırken bazı firmalar lisans mezunu olma şartı arıyor. Ayrıca ilanlarda deneyim, sertifika, gibi koşullarda bulunuyor. Bunun için şehre göre arama yapılmalı ve ilanlar tek tek incelenmeli.

Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Bu şartlara ek olarak asıl belirleyici olan koşullar öğrenim, deneyim, belge ve sertifika gibi şartlar oluyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

İŞKUR’da yayımlanan ilanlara nasıl ulaşacağınızı adım adım sizlere aktarıyoruz.

1-) Mavi renkte verdiğimiz bağlantıyı kullanarak İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşın. (İŞKUR İŞ İlanları sayfası için bağlantı adresi: https://goo.gl/FVzfYZ)

2-) Açılan sayfada sağ üstte Meslek yazan yeri bulun.

3-) Buraya hangi kadro için başvuruda bulunacaksanız adını yazın ve Ara butonuna basın. 

Örneğin: Büro Memuru, Şoför veya Güvenlik Görevlisi yazıp arattığınız o kadrolar için yayımlanan ilanların tamamına ulaşırsınız.

4-) Ayrıca bulunduğunuz şehri seçerek şehre görede arama yapabilirsiniz.

Resimli Açıklama

İŞKUR personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir