İşkur İş İlanları

2019’un En Kapsamlı TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları günlük olarak güncelleniyor. Yeni gün itibariyle İŞKUR TYP personel alım ilanları da belli oldu. 

Bu kapsamda 10’dan fazla şehirde bulunan kamu kurum ve kuruluşları bünyelerinde görevlendirmek üzere Toplum Yararına Program kapsamında işçi alımı yapacaklarını duyurdular. Kamuilanlari.com olarak yayımlanan bu alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BİNLERCE TYP PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Toplum Yararına Program kapsamında personel alım ilanları 10 farklı şehirde bulunan kamu kurumları tarafından yayımlandı. Bu kapsamda alımlarBolu, Batman, Artvin, Trabzon, Aydın, Kütahya, Kahramanmaraş, Samsun, Osmaniye ve Sakarya şehirlerinden olacak. 

Ayrıca bu şehirlerin merkezlerinin yanında çok sayıda ilçesinde bulunan kamu kurumlarında TYP kapsamında personel alımları gerçekleştirilecek. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI HANGİ KURUMLARA YAPILIYOR?

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları çok sayıda bakanlık ve bakanlıklara bağlı birimlere gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede alımlar belediye başkanlıkları, valilikler, kaymakamlıklar, il orman müdürlükleri, müftülükler, adliyeler, okullar, il milli eğitim müdürlükleri, sosyal hizmetler, aile bakanlığına bağlı birimler, il özel idareleri, il tarım müdürlükleri, belediyelere bağlı birimler, çalışma müdürlükleri, sağlık müdürlükleri gibi kurumlara yapılıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru koşulları, İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinde yayımlanmış. Bu başvuru koşullarına sahip olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ancak TYP personel alım ilanları neredeyse tüm vatandaşları kapsayacak şekilde. 

Buna göre İŞKUR’da yer alan TYP personel alımı başvuru koşulları şunlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR

Yukarıda yer alan şehirlerde ve bu şehirlerde bulunan ilçelerde TYP kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlar başvurularını İŞKUR’a bildiricekler. Vatandaşlar başvurularını iki farklı yöntemle yapabilirler.

Adaylar birinci yöntem olarak şahsen başvuru yöntemini seçebilirler. Bu kapsamda adayların, İŞKUR İl ve İlçe Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunmaları gerekiyor. İkinci yöntem ise adayların internet üzerinden elektronik olarak başvuru yapmaları. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir