İşkur İş İlanları

22 Belediye Başkanlığı KPSS Şartsız Belediye İşçisi ve Memuru Alımı Yapıyor

Belediye Başkanlıkları yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda kadroda ve çeşitli pozisyonlarda belediye personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Seçimler öncesi dönemde artış gösteren belediye personeli alım ilanları için yeni ilanlar yayımlandı. 

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve kısa süre önce güncellenen yeni ve eski tüm ilanları sizlere aktarıyoruz. 

* Memur veya işçi alımı yapacağını ilan eden belediyeler ve belediye birimleri

* Belediye personeli alım ilanlarına başvuru koşulları

* Belediye personeli alım ilanlarına başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar

Yukarıda yer alan tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

YENİ BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

İŞKUR destekli yayımlanan belediye personeli alım ilanları için çok sayıda belediye başkanlığı ve belediye başkanlıklarına bağlı birimler için ilanlar bulunuyor. 

Bu ilanların arasında ayrıca sosyal yardımlaşma vakıfları, Biyotıp ve genom merkezleri, belediyeler adına hizmet veren yan birimler bulunuyor. 

Bu çerçevede,

Personel alımı yapacağını duyuran ve halen başvuru süreci devam eden 22 belediye başkanlığı bulunuyor. Bu belediye başkanlıklarının listesi şu şekilde,

Alım Yapacak Belediyelerin Listesi

Diyarbakır Kocaköy Belediyesi, İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi, Tekirdağ Ebsa, İstanbul beyoğlu Belediesi, İzmir Tire Belediyesi, Isparta Uluborlu Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Konya Belediyesi, Kocaeli TUBİTAK, Burdur Yeşilova SYDV, Samsun Canik Belediye Birimi, Çanakkale Kepez Belediye Birimi, Çanakkale Küçükkuyu Belediye Birimi, Şırnak Beytüşşebap Beşediyesi, Manisa Belediye Birimi, Aydın BOZBEL, Muş Belediye Birimi, Kütahya Belediye Birimi, İstanbul Kağıthane Belediye Birimi, Konya Doğanhisar Belediye Birimi, Zonguldak Filyos Belediye Birimi, İzmir İznerji.

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi yukarıda yer alan 22 belediye başkanlığı yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda personel alımı yapacaklar. Bu alımlarda çok sayıda pozisyonda personel alımları yapılacak. Farklı işçi kadroları, çeşitli memur pozisyonları. 

Buna göre ilanlarda yer alan memur kadroları arasında büro memuru, ofis, evrak, vezne personelleri, muhasebe elemanların, tekniker, teknisyen ve mühendis sınıfı memur kadroları, eğitmen ve öğretmenler ve daha çok çeşitli kadrolar.

İşçi kadroları için ise beden işçisi, temizlik işçisi, şoför, güvenlik, iş makinesi şoförü gibi kadrolar dikkat çekiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Başvuru koşullarına dair bilinmesi gereken en önemli husus her belediyenin kendi başvuru şartlarını kendisinin belirlediği. 

Buna göre memur alımlarına aranan genel başvuru koşullarının yanı sıra adaylardan her kodro için farklı şartlar talep ediliyor. 

Belediye personeli adaylarının sağlaması gereken koşullar arasında,

”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.” şartları bulunuyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye personeli alım ilanları için belirlenen şartları sağyalayan adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Belediyelerin yayımladıkları ilan metinlerine ulaşan adaylar orada bulunan evraklar ile birlikte belediyelerin ilgili birimlerine başvurularını yapacaklar. 

Adaylar Dikkat

Adayların başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan birisi de ilanların başvuru süreçleri. Çünkü bazı belediye başkanlıkları ilanlar başvuru için sadece 1 veya 2 günlük süreler talep ediyorlar. 

Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir