İşkur İş İlanları

22 Şehir Belediyesi Seçim Öncesi Memur ve İşçi Alım İlanı Yayımladı

Kamu İlanları olarak belediyelerin farklı platformlar üzerinden yayımladıkları belediye personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. 

Belediyeler tarafından Türkiye İş Kurumu, Devşet Personel Başkanlığı ve belediyelerin kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan ilanlarını sizlere ulaştırıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR üzerinden adaylara duyurulan belediye personeli alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediyeler Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında eksik bulunan kadrolara personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

Bu ilanlara arasında; 

Memur kadroları için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca ilanlarda çok sayıda önlisans ve lisans mezunu içinde personel alımı yapılacağı bildirildi. 

İşçi kadroları için ise öğrenim  şartı daha geri planda kalıyor. Adayların mesleki yeterlilikleri sağlaması öncelikli koşul. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu üzerinden KPSS şartsız belediye memuru ve belediye işçisi alımı yapacağını duyuran belediyeler ile bu belediyelere bağlı birimlerin bulunduğu şehirlerin listesi şu şekilde;

Alım yapılacağı açıklanan 22 şehir; Diyarbakır, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Kars, Erzurum, İstanbul, Antalya, Çanakkale, Burdur, Bursa, Isparta, Bartın, Aydın, Zonguldak, Konya, Ağrı, Kastamonu, Mersin, Balıkesir, Osmaniye Kocaeli.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye personeli alımı yapacağını ilan belediyelerin listesini siz okuyucularımıza Kamuilanlari.com olarak yukarıda aktardık. 

Söz konusu şehirler için yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği açık kadrolar ise ana başlıkları ile şu şekilde,

Memur Kadroları

Belediyeler tarafından yayımlanan memur kadroları arasında Büro Memuru, Ofis Memuru, Evrak Memuru, Arşiv Memuru, Veznedar, Tahsildar, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Öğretmen, Eğitmen, çeşitli branşlarda Sağlık Memuru, İdari İşler Personelleri gibi kadrolar bulunuyor.

İşçi Kadroları

Belediyelerin yayımladığı ilanlarda yer alan işçi kadrolarında Büro İşçisi, Temizlik İşçisi, Beden İşçisi, Genel İşçi, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Hizmet alanları, İş Makinesi Operatörleri gibi kadrolar bulunuyor.

Bu kadroların dışında ayrıca çok çeşitli branşlarda onlarca kadroda personel alımı da yapılıyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI 

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını ve adayların dikkat etmesi gereken başlıkları Kamuilanları olarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilanlara başvurular için adaylardan talep edilen o koşullar;

Genel ve Özel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BELEDİYE PERSONELİ İLANLARINA BAŞVURU

İlan edilen şehirler için yayımlanan belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını alım yapacak olan belediyeye şahsen yapacaklar. Kamuilanlari.com adayların bu konuda belediyeler tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan iletişim bilgilerinden adayların detaylı bilgi edinmesini öneriyoruz. 

Başvuru Sürecine Dikkat

Belediye personeli alımı için yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların en çok dikkat etmesi gereken konuların başında ilan süreci geliyor. 

Zira belediyeler alım ilanlarına başvuru süreçlerini 1 veya 2 günlük belirleyebiliyor. Hatta bazı belediyeler sabah yayımladıkları ilanlara günlük başvuru kabul ediyorlar. 

İLAN DETAYLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden başvurularını yapabilirler. 
Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir