İşkur İş İlanları

3 Bin 500 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alım ilanlarına yenileri eklendi. Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 

İŞKUR aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanlarında dair detayları Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Ocak ayı başı itibariyle Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacğaını duyuran 5 farklı şehir bulunuyor. Bu şehirler arasında Muğla, Tunceli, Şanlıurfa, Gaziantep bulunuyor. 

TYP personel alımı için onlarca kamu kurumunun ilanı bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile işçi pozisyonda alımlar yapacaklar. Bu kurumlar arasında belediyeler, adliyeler, devlet hastaneleri, müftülükler, il özel idareleri, kaymakamlıklar, valilikler, il sağlık müdürlükleri, tarım ofisleri gibi kurumlar yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşulların tamamı İŞKUR tarafından açıklanıyor. Kamuilanlari.com olarak bu başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çeşitli kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar birinci yöntem olarak şahsen başvuru yöntemini seçebilirler. Bu kapsamda adayların, İŞKUR İl ve İlçe Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunmaları gerekiyor. İkinci yöntem ise adayların internet üzerinden elektronik olarak başvuru yapmaları. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

TYP Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.