İşkur İş İlanları

31 Şehirde 57 İlçede Günlük Yevmiyeli, Aylık Maaşlı İş Garantili İŞKUR Kurs İlanları

Türkiye İş Kurumu işsizlik sorunun çözümü adına işsiz vatandaşların iş bulmaları adına önemli projeler yürütülüyor. 

Bu projelerden bir bölümüde meslek kursları. Çeşitli meslek alanlarında onlarca ilanın yer aldığı kurs ilanlarının tamamını sizler için derledik. Kurs ilanı yayımlanan şehirler, kurslara başvuru detayları ve adayların başvurularını yapmadan önce dikkat etmeleri gerekenj tüm hususları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR KURS İLANLARI

İŞKUR üzerinden ilan edilen kurs ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alımları olacak. Bu alımların bir bölümü istihdam garantili kurslar olup kursiyerlere kurs sonunda iş imkanı sağlanıyor. Bunun yanında istihdam garantisi olmayan ama günlük belirli bir ücret ile kurs ilanları bulunuyor. 

Bu ilanlarda kursiyelere işsizlik maaşı almaları, öğrenci olmaları yada normal vatandaş olma durumlarına göre, günlük 30 TL’den günlük 85 TL’ye varan ödemeler yapılıyor. 

HANGİ ŞEHİRLERDE KURS İLANLARI VAR

İŞKUR’da 31 farklı şehir için kurs ilanı bulunuyor Bu ilanlara göre en fazla kurs ilanı İzmir, İstanbul, Afyonkarahisar şehirleri için yayımlanmış. İlanlarda 55’den fazla ilçe içinde kurs ilanı yer alırken ilan metinlerinde yer alan o şehirlerin listesi şu şekilde;

İstanbul, Iğdır, Kırklareli, Yozgat, Şanlıurfa, Muş, Malatya, Aydın, Ankara, Tekirdağ, Zonguldak, Adana, Hatay, Samsun, Batman, Bolu, Giresun, Balıkesir, Tokat, Elazığ, Tokat, Sivas, Karabük, Muğla, Kars, Çankırı, İzmir, Bursa, Afyonkarahisar, Erzurum.

MESLEK KURSLARINDA YER ALAN KADROLAR

İŞKUR üzerinden duyurulan mesleki eğitim kurslarında yer alan açık ilanlar şu şekilde,

1. Grup Meslek Kurs İlanları: İşletmeci, Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı, Pasta Yapım ve Sunum Elemanı, Seri Üretimtezgah Operatörü, Teknik Servis Elemanı, Kasiyer, Perakende Satış Elemanı (Gıda), Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Web Tasarımcısı, Tatlı Ustası (Baklava), Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmeni, İşletmeci,

2. Grup Meslek Kurs İlanları: Büro Memuru (Genel), Ebruzen, Kilim Dokuyucu (El Tezgahı), Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Elemanı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri ElemanıAşçı Yardımcısı, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Siber Güvenlik Uzmanı, Giysi Tadilatçısı, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi, Garson (Servis Elemanı), Müzehhip/Tezhip Sanatçısı Ağaç Oymacısı/Ahşap Oymacısı

KURSLARA BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu kurs ilanlarından yararlanmak isteyen vatanşdaşların sağlamaları gereken başvuru şartları.

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen kurslara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Bunun için adaylar İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimleri üzerinden başvurularını yapabilirler. 

İŞKUR Kurslarına Ulaşmak İçin Aşağıda Yer Alan Bağlantıya Tıklayın, Açılan Sayfada Hiçbir Alanı Doldurmadan Direkt Ara Butonuna Basın

İŞKUR Kurs İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir