İşkur İş İlanları

32 İlde Birden Hem Kamuda Hem de Özel Sektörde Sekreter Aranıyor!

İstihdam için işveren ve iş arayanları her gün binlerce ilanla bir araya getirmeyi hedefleyen İŞKUR’dan yayınlanan sekreter alımlarında istenen nitelikler ve başvuru şartları şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İlanlar içinde başvuru şartları değişmekle birlikte, aranan bazı genel şartlar şu şekilde;

  • En az lise mezunu olmak (önlisans ve ilköğretim için de ilanlar var)
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Engelli alımı hariç sağlık sorunu bulunmamak
  • Eski hükümlü alımı hariç sicili temiz olmak
  • Ekip çalışmasına uyumlu
  • İletişimi güçlü
  • Diksiyonu düzgün adaylar aranıyor.

SEKRETER İLANI BULUNAN İLLER

Sekreter: Samsun, İstanbul, Van, Zonguldak, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Mersin, İzmir, Gaziantep, Elazığ, Kocaeli, Aydın, Balıkesir, Hatay, Kırıkkale, Erzurum, Şanlıurfa, Burdur, Antalya, Kayseri, Bolu, Denizli, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar, Konya, Adana, Çanakkale, Ordu, Kırıkkale, Trabzon, Kahramanmaraş, Giresun, Zonguldak, Tokat, Isparta, Aksaray, Karabük.

İŞKUR İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİR TERCİH ETTİKLERİNİZE BAŞVURUDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sekreter Nedir?

Sekreter çalıştığı kurum, ofis, şirket için oldukça önemli bir pozisyonda çalışan kişiye denmektedir. Sekreter bağlı çalıştığı kurum ve kişinin her faaliyeti ile ilgili sürecin içinde yer alır. Telefon trafiği, insan trafiği, belge trafiği sekreterin sorumlulukları arasındadır. Ayrıca sekreter ofise, kuruma veya şirkete gelen her kişiyi karşılayan kişidir.

Sekreter Personel Alımı 2019

Özel sektöre kıyasla kamu kurum ve kuruluşlarında sekreter alımı çok sık yapılmamaktadır. Ancak her devlet dairesinde sekreter pozisyonda personel istihdamı yapılmaktadır. Devlette sekreter alımı 2019 yılında da devam edecektir. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan personel alımlarıyla çok sayıda sekreter devlet dairelerinde istihdam edilmektedir. Ayrıca devlet dairelerinde kadrolu olarak çok sayıda sekreter görev yapmaktadır.

Sekreter Çalışma Şartları ve Saatleri 

Devlette sekreter olarak çalışan personeller tıpkı diğer personeller gibi 09.00-17.00 saatleri arasında görev yaparlar. Ancak ofislerine, kurumlarına ve yöneticilerine bağlı olarak sekreterlerin çalışma saatleri artabilmektedir. Sekreter maaşları yardımcı hizmetler sınıfındaki personellerden sonra ne düşük memur maaşlarından biridir. Bu nedenle sekreterler düşük maaş almaktan şikayetçi olmaktadırlar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller arasında sekreterlerin iş yoğunluğu oldukça fazladır. Sekreterler hem evrak işleri ile hem de diğer işlerle uğraşırlar. Sekreterlerin çalışma şartları bu nedenle ağır olarak nitelendirilebilir. Sekreterler bağlı bulundukları yöneticilerin veya ofislerin diğer isteklerini yapmakla da yükümlüdür. Bu nedenle günlerinin yoğun geçtiğini söylemek mümkün olacaktır.

Devlette Sekreter Maaşları 2019

Devlette çalışan sekreterlerin ne kadar maaş aldığı her zaman merak konusu olmuştur. Sekreterlerin eğitim durumu, hizmet yılı, derece ve kıdemi, evli olup olmadığı ve çocuk sahibi olup olmadığına göre sekreterin maaşı değişiklik gösterebilmektedir. Bu doğrultuda devlette sekreter maaşları 2019 şu şekildedir:

1/4 derecesinde ve kıdeminde 25 ve üstünde hizmet yılı bulunan bir sekreter devlette 2019 yılında 4 bin TL civarında maaş almaktadır.

1/1 derecesinde ve 21 yıl hizmet süresi bulunan devlette sekreter maaşları 2019 3 bin 850 TL civarındadır.

3/1 derecesinde ve 15 yıl hizmet süresi bulunan devlette sekreter maaşları 2019 3 bin 600 TL civarındadır.

5/1 derecesinde ve 9 yıl hizmet süresi bulunan devlette sekreter maaşları 2019 3 bin 400 TL  civarındadır.

9/1 derecesinde ve mesleğe yeni başlamış sekreter maaşları 2019 3 bin 300 TL civarındadır.

Özel Sektörde sekreter maaşları ile şöyle;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir