İşkur İş İlanları

338 TYP Personel Alım İlanı: Alım Yapılacak İller ve Kurumlar

Toplum Yararına Program kapsamında Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan yayımlamış çeşitli kamu kurumları bulunuyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde yayımlanan ve başvuru süreci yeni hafta başı itibariyle devam edecek TYP personel alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yapılan alımlar toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor. 

Bu kapsamda yayımlanan ve başvuru süreci devam eden 12 farklı TYP ilanı bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK İL VE İLÇELER

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre 5 farklı şehirde ve bu şehirlerin ilçelerinde TYP kapsamında personel alımı olacak. Bu şehirleri ve bu şehirlere yapılacak olan alımları sizlere detayları ile paylaşıyoruz. 

İstanbul Pendik, İstanbul Bahçelievler, İstanbul Güngören, Adıyaman Besni, Osmaniye Kadirli, Şırnak Merkez, Şırnak Beytüşşebap, Şırnak Uludere, Şırnak Güçlükonak alım yapılacak il ve ilçeler. 

İstanbul’un 3 ilçesi yayımlanan ilanlarda her ilan için 5 toplam 15 personel alımı olacak.

Adıyaman Besni için yayımlanan TYP ilanında 15 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Osmaniye Kadirli TYP personel alım ilanında ise 8 kişilik personel alımı yapılacak. 

Şırnak Merkez ve 3 İlçesi için yayımlanan TYP personel alım ilanlarında toplam 300 personel istihdamı olacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanları için belirlenen başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla vatandaşlara duyuruldu. İlan yayımlayan kurumlar bu koşullara ek şartlar belirleyemezler. Bu çerçevede İŞKUR’da yer alan o başvuru koşulları şunlar;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), 

Bu Şartların Dışında İlanlara;

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz. Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN 

TYP ilanlarına ulaşmak için isteyen vatandaşlar aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıklarında İŞKUR TYP İlan Arama sayfasına ulaşacaklar. İlanda yer alan şehirlere göre arama yapabilecek olan adaylar hiçbir alanı doldurmadan arama yaparlarsa tüm ilanlara ulaşırlar.

TYP ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir