İşkur İş İlanları

4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR üzerinden çok sayıda personel alım ilanı yayımlanıyor. Kamu kurumları tarafından da yayımlanan bu personel alım ilanlları arasında onlarca işçi ve memur alımları yapılacağı duyuruluyor. 

Bu kapsamda yayımlanan personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza gün içinde yayımlanan ve 5 binden fazla personel alımının yapılacağının ilan edildiği TYP ilanlarını derledik.

4 BİNDEN FAZLA İLAN YAYIMLANDI

TYP personel alım ilanları kapsamında yayımlanan personel alımları 3 kentte yoğun olarak yapılacak. Bu 3 kentin dışında ayrıca farklı şehirlerde de alımlar olacak. 

Bu kapsamda Toplum Yararına Program kapsamında personel alım ilanı yayımlayan kurumların bulunduğu şehirler şu şekilde, Isparta, Aydın, İzmir, Kırşehir, Çankırı ve Mersin.

Alımlar yoğunlukla Mersin, İzmir ve Çankırı’dan yapılacak. Bu 3 şehre yapılacak personel alım sayısı hemen hemen 4 binden daha fazla.

TYP İLANLARI HANGİ KADROLARDAN YAPILIYOR?

TYP personel alım ilanları işçi kadrolarına yapılıyor ve ağırlıklı olarak Çevre Temizliği kadrosuna gerçekleştiriliyor.  Bu kadronun dışında ayrıca Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Vadi ve dere ıslahı pozisyonlarında da alımlar oluyor. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce İŞKUR üzerinden duyurulan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Bu başvuru koşulları İŞKUR tarafından ilan edilmiş koşullardan oluşuyor. 

Bu kapsamda TYP personel alımı başvuru koşulları; TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvurular ya İŞKUR aracılığıyla elektronik olarak yada İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla bizzat yapılacak. 

İlanlara Başvuru ve Diğer Detaylar

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir