İşkur İş İlanları

46 Bin 328 İŞKUR İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Alım İlanı Bulunan Meslek Grupları

Bilindiği üzere iş sahibi olmayan vatandaşların ilk uğrak adresi Türkiye İş Kurumu oluyor. Kamu kurumlarından ziyade özel sektör firmaları tarafından yayımlanan iş ilanlarının yayımlandığı İŞKUR’da çok sayıda alım ilanı bulunuyor. 

İŞKUR İŞ İLANLARI

Bu ilanlar öncelikle personel alımı yapacak kurumun ya da firmanın statüsüne göre yayımlanıyor. 

Eğer ilan yayımlayan kamu kurumu ise bu ilanlarla en az ilkokul mezunu kamu işçisi, lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımları yapılıyor. İlanı yayımlayan firma ise alım ilanlarında talep edilen öğrenim şartı farklılık gösteriyor. Aynı kadro için farklı iki firma çok farklı şartlar talep edebiliyorlar.

Bu Kapsamda;

Kamuilanlari.com olarak bizlerde sizlere bu personel alım ilanlarını detayları ile birlikte aktarıyoruz. 

* İlanlarda en fazla alım ilanına sahip meslek grupları

* İŞKUR ilanı arama detaylarına ve ilanlara nasıl başvuru yapılacağına dair ayrıntıları aktarıyoruz. 

EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP MESLEKLER

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ve başvuru süreci devam eden güncel ilan sayısı 46 bin 328 bin. Bu ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanırken kamu kurumları tarafından memur ve işçi alım ilanları da mevcut. 

Bu bağlamda bu özel ve kamu ilanları tarafından yayımlanan meslekler şunlar;

Beden İşçisi (Genel) meslek grubu için ilan edilen alım sayısı: 9274

Temizlik Görevlisi meslek grubu için ilan edilen alım sayısı: 1715

Satış Danışmanı / Uzmanı meslek grubu için ilan edilen alım sayısı: 1507

Makineci (Dikiş) meslek grubu için ilan edilen alım sayısı: 1468

Turizm Ve Otelcilik Elemanı meslek grubu için ilan edilen alım sayısı: 1309

DİĞER İLANLARA GENEL BAKIŞ

Yukarıda siz okuyucularımıza 1000’ün üzerinde ilan bulunan meslekleri ve bu meslekler için bulunan aktif ilan sayısını aktardık. İlanlarda yer alan 300’den fazla alım ilanı bulunan meslek grupları ise şunlar;

Garson (Servis Elemanı) 825, Güvenlik Görevlisi 825, Kasiyer 823, Ön Muhasebeci 779, Reyon Görevlisi 577, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 576, Konfeksiyon İşçisi 518, Dokuma Konfeksiyon Makineci 513, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 510, Büro Memuru (Genel) 476, Şoför-Yük Taşıma 474, Aşçı 413, Elektrikçi (Genel) 355, Aşçı Yardımcısı 342, Kasap 342, Paketleme işçisi 336, Forklift Operatörü 308.

İŞKUR İLANI ARAMA DETAYLARI

İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerinden yukarıda yayımlanan ilanlara nasıl ulaşılacağını Kamuilanlari.com olarak aşağıda detayları ile paylaşıyoruz. 

Mesleğe Göre Arayın

İŞKUR İş İlanı sayfasına ulaştınız. Burada yer alan Meslek adlı bölümü doldurarak arama yapabilirsiz. Öncelikle hangi kadro için başvuru yapacaksanız o kadronun adını İŞKUR’da kayıtlı halini bulun ve o bölüme yazın, ara butonuna basarak ilana ulaşın. Örneğin: Elektrikçi ilanları için Elektrikçi (Genel) yazın, Şoför kadrosu için Şoför Yolcu Taşıma, Şoför Yük Taşıma, Makam Şoförü yazabilirsiniz. 

Şehre Göre Arayın

Bu ilanlar Türkiye geneli yayımlanan ilanların sayısı olduğundan neredeyse her şehir için çeşitli kadrolarda alım var. Bu ilanları bulunduğunuz şehre göre arayın.

Kamu-Özel Sektör İlanları

Kamu kurumlarının yayımlandığı ilanları görüntemek için İşyeri Türü yazan yeri Kamu olarak seçin ve Ara butonuna basın. Tüm memur ve kamu işçisi ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İŞKUR İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN

Kamuilanlari.com olarak sizlere İŞKUR ilanlarını düzenli aktarıyoruz. Aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden bu ilanlara ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com olarak derlediğimiz İŞKUR ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR sayfası üzerinden ilan aramak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com –  ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir