İşkur İş İlanları

49 Bin 128 İş İlanı: 81 İl ve İlçeye Onlarca Meslek Grubundan Personel Alınıyor

Türkiye’nin en önemli kurumlarının başında gelen İŞKUR işveren ile işçi arasında köprü görevi görüyor. 

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanların adaylara duyurulduğu platform olan İŞKUR’da bu ilanların dışında ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının da personel alım ilanları adaylara duyuruluyor. 

Bu haberimizde hem kamu hemde özel sektör firmaları için ilan edilen bu alımları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR ÜZERİNDEN BİNLERCE PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları Türkiye geneli her şehir için ilan ediliyor. Bu ilanlar arasında ayrıca çok saydaı ilçe içinde ilanlar bulunuyor. 

Farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar için yayımlanan bu alım ilanlarda işçi kadroları için en az okur yazar seviyesinde olmak, memur personel kadroları için en az lise mezunu olmak ve idari ve yönetici pozisyonları için ise en az yüksekokul mezunu olmak gerekiyor. 

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN YAPILIYOR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılan alımlara devlet tarafından çeşitli destekler sağlanması dolayısıyla çok sayıda özel sektör firması personel alım ilanlarını adaylara buradan duyuruyor. 

Özel sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda yer alan kadrolar ve en fazla alım ilanına sahip meslek grupları şunlar;

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 9587

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 1818

Temizlik Görevlisi kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 1773

Makineci (Dikiş) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 1474

Kasiyer kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 1387

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan ilan sayısı: 1281

ÖNE ÇIKAN MESLEK GRUPLARI 

Türkiye İş Kurumu üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanlarında bazı meslek grupları adaylar tarafından oldukça dikkat çekiyor. Bu meslek grupları ile ilan sayısı 300’den fazla olan kadro sıralaması da şu şekilde;

Konfeksiyon İşçisi 859, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 811, Güvenlik Görevlisi 800, Ön Muhasebeci 738, Dokuma Konfeksiyon Makineci 611, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 536, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 534, Bulaşıkçı (Stevard) 530, Büro Memuru (Genel) 514, Aşçı 500, Şoför-Yük Taşıma 445, Paketleme işçisi 424, Aşçı Yardımcısı 392, Reyon Görevlisi 331, Pazarlamacı 319, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle) 309.

İLANLARI NASIL ARAMALIYIM?

İŞKUR iş ilanı araması yapacak olan adaylar ilanlarını farklı kritilere göre yapabilirler. 

1-) Şehre Göre Arama: Personel alım ilanlarını yaşadığını şehre göre arayın. Çok sayıda kadroda personel alım ilanlarının olduğunu göreceksiniz. Ayrıca işkur ilanları kısa süreli aralıklarla güncellendiğinden bu aramaları günlük yapabilirsiniz.

2-) Kamu İlanı Arama: Özel sektörde çalışmak istemeyen adaylar iş ilanı arama sayfasında İşyeri Türü adlı bölümü kamu olarak işaretlediklerinde devlet kurumlarının ilanlarını görecekler. 

3-) Mesleğinizi Arayın: Kendi mesleğinize göre ama yapın. Örneğin Şoför olan birisi ilan arama sayfasında yer alan Meslek adlı bölüme Şoför yazıp ara butonuna bastığında çok sayıda ilan ile karşılacak.

İŞKUR İş İlanları arama sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir