İşkur İş İlanları

5 Farklı İşçi Kadrosu İçin İŞKUR’da 18 Bin 360 Personel Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden kamu kurumları ve özel sektör firmaları adına yayımlanan personel alım ilanlarında yeni hafta başında yenilenme oldu. 

İŞKUR İŞÇİ ALIM İLANLARI

Çok sayıda kurum personel alım ilanı yayımlarken alımların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarına ve işçi pozisyonları için yayımlandı. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR’da yayımlanan 5 farklı işçi kadrosuna dair tüm ayrıntıları derledik. Alım yapılacak başvuru koşulları, alım yapılacak kadrolara başvuru şartları ve ilanlara başvuru sürecine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP 5 İŞÇİ KADROSU

Yaz aylarının yaklaşmasının ardından özellikle özel sektör firmalarının personel alım ilanlarında artış gözlemleniyor. Turizm bölgelerinde sezonun açılmaya hazırlandığı şu günlerde çok sayıda özel sektör firması toplu alım ilanları yayımlıyor. 

Bu kapsamda yayımlanan yeni alım ilanları sonucu oluşan ve en fazla alım ilanın sahip olan meslek gruplarının kadro detayları şu şekilde. 

Kadro-Kontenjan Bilgileri

* Beden İşçisi (Genel) yayımlanan ilan sayısı; 9518

* Temizlik Görevlisi yayımlanan ilan sayısı; 2111,

* Turizm Ve Otelcilik Elemanı yayımlanan ilan sayısı; 4410,

* Makineci (Dikiş) yayımlanan ilan sayısı; 2699,

* Satış Danışmanı / Uzmanı yayımlanan ilan sayısı; 2632

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için koşullar bulunuyor. Bu koşullar ilanı yayımlayan kurum tarafından belirleniyor ve her ilan  için farklılık gösteriyor. Genel olarak bu koşullar şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken öğrenim, deneyim, yaş ve sertifika gibi şartlarda bulunuyor.

İLANLARI İŞKUR’DA GÖRÜNTÜLEME

Yayımlanan personel alım ilanlarını İŞKUR üzerinden görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Ancak ilanlara dait ayrıntılı bir inceleme yapmak isteyen adayların İŞKUR’un internet sitesine üye olması gerekiyor. 

İlanlara Ulaşmak için;

Aşağıda yer alan resimdeki alan yukarıda yer alan kadrolardan hangisine başvuru yapacaksanız adını yazın ara butonuna basın. 

İŞKUR İş İlanları Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR İş İlanlarından Anında Haberdar Olmak için Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir