İşkur İş İlanları

5 Meslek Grubu İçin İŞKUR İşçi İş İlanları: 17 Bin 764 Personel Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları gün aşırı yenileniyor. Mayıs ayının girmesiyle çok sayıda firma ve kurum ilanlarını ya yenilediler ya da yayından kaldırdılar. 

Bu çerçevede halen başvuru süreci devam eden ve yeni yayımlanan 5 farklı meslek grubu iş ilanlarını haberimizde derledik. 

Yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar, ilanlara başvuruların nasıl yapılacağı detayları ve ilanlara dair tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

5 MESLEK GRUBUNDAN BİNLERCE PERSONEL ALIM İLANI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlardan meydana geliyor. Hükümetin işverenlere sağladığı desteklerden faydalanmak isteyen firmalar Türkiye geneli her şehirde alım yapıyorlar.

Yayımlanan bu ilanlar arasında yer alan ve en fazla alım yapılacak 5 pozisyonu derledik. İşte o pozisyonlar;

* Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 8974

* Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 2501

* Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 2165

* Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 2091

* Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 2033

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan bu kadrolara başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce kendi şehirleri için yayımlanan ilanları bulmak zorundalar. Bunun için adayların öncelikle İŞKUR’un web sayfasına üye olmaları gerekiyor. 

Üyelik işlemlerini tamamlayan adaylar daha sonra haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. İlanlara ulaşan adaylar açılan arama sayfasında şehre göre aramayı daraltabilir ve kendilerine uygun ilanları bulabilirler. 

Kendilerine uygun ilanları bulan adaylar ilan metninde yer alan şekilde başvuru yapabilirler. Başvurular iki yöntem ile yapılır. Birinci yöntemde adayların İŞKUR üzerinden elektronik başvuru yapmaları istenebilir. Diğer yöntem ise başvuruların ilan metninde verilen kurum adresine şahsen yapılması. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlarda bilindiği üzere firmaya göre değişen çok sayıda özel koşul var. Adaylar belirleyici olan bu koşulları ilan metinlerinde inceleyecekler. Kamu İlanları olarak bu koşullar arasında yer bazı önemli maddeleri sizlere aktarıyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İLAN DETAYLARI

Genel olarak bilinmesi gereken tüm detayları aktardığımız alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

* Beden İşçisi (Genel) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Makineci (Dikiş) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Temizlik Görevlisi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Turizm Ve Otelcilik Elemanı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Garson (Servis Elemanı) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir