İşkur İş İlanları

541 Gümrük Memuru, Büro ve İdari İşler Personeli Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla hem kamu kurumlarına hemde özel sektör firmalarına personel alımları yapılıyor. Bu alımlar çeştili meslek gruplarından olup yurt geneli her şehir için oluyor. 

Bu ilanlardan kamu kurumları tarafından yayımlananları siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını da zaman zaman sizlerle buluşturuyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 4 farklı pozisyondan ilan edilen personel alımlarını derledik. 

İŞKUR PERSONEL ALIMLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında yer alan ilanlara göre; kamu ve özel sektöre çeşitli branşlarda memur personel alımları yapılacak. 

Sizler için derlediğimi 4 kadro için yapılacak memur alımlarında ise toplam 541 personel alımı bulunuyor. Büro Memuru, İdari İşler Memuru, Dış Ticaret Memuru ve Gümrük Memuru kadrolarına yapılacak alımlara dair kontenjan listesi ise şu şekilde;

Kadro Kontenjan Detayları

İlanlara göre 4 farklı kadroya yapılacak personel alım sayısı şu şekilde;

Büro Memuru (Dış Ticaret) kadrosu için yapılacak personel alım sayısı: 1

Büro Memuru (Genel) kadrosu için yapılacak personel alım sayısı: 524

Büro Memuru (İdari İşler) kadrosu için yapılacak personel alım sayısı: 15

Gümrük Memuru kadrosu için yapılacak personel alım sayısı: 1 

Bu alımlar yurdun çeşitli il ve ilçelerinde yapılacak. Ancak yayımlanan ilana göre Gümrük Memuru alım ilanı İzmir’de için yayımlandı. 

Büro Memuru, İdari İşler Memuru, Dış Ticaret Memuru kadrolarına yapılacak alımlar çeşitlilik göstermekte olup bazı ilanlar ülke geneli tüm şehirler için yayımlandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanları hem özel sektör firmaları hemde kamu kurumları tarafından yayımlandığından başvuru şartları ilanlara göre değişiklik göstermekte. Ancak talep edilen koşulları ana başlıkları sizlerle buluşturuyoruz. 

Büro Memuru, İdari İşler Memuru, Dış Ticaret Memuru ve Gümrük Memuru pozisyonları için başvuru yapmak isteyecek vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması ilk koşullar.

Bu koşulların yanında adayların ayrıca firmalar tarafından ilan edilen ve yukarıda yer alan her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlanması,iyi derece bilgisayar bilmesi, firmaların belirlediği yaş aralığında olunması ve 18 yaşından büyük olunması, Ofis programlarına hakim olması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması, Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olunması. Bu şartlara ek her kadro ve ilan için Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA BAŞVURU DETAYLARI

İlanlara başvurular alım yapacağını ilan eden kurumlara göre farklılık gösteriyor. Bunun için her ilanın ayrı ayrı incelenmesi gerekiyor. Bazı firmalar elektronik başvuru kabul ederken bazı firmalar şahsen başvuruların kabul edileceğini açıkladı. 

İlanlara ulaşmak için ise;

* Aşağıda Kamuilanlari.com olarak verdiğimiz bağlantıya tıklayarak ilan arama sayfasını açın.

* Burada Meslek yazan yeri bulun; ilan kadrolardan hangisi için yayımlanan ilanları görüntülemek isterseniz o kadronun adını yazın ve enter tuşuna basın.

* İsterseniz bulunduğunuz şehre göre de arama yapabilirsiniz. ( O şehir için ilan yoksa, böyle bir kayıt yoktur uyarısı alacaksınız)

İŞKUR İş İlanları Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir