İşkur İş İlanları

620 Danışma Memuru ve Büro Memuru Alım İlanı İŞKUR’da

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayımladıkları personel alımları ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapmaya devam ediyor. İŞKUR’da yayımlanan bu personel alım ilanları arasında yer alan iki farklı kadroyuz sizler için derledik. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında yer alan bu alımlara dair kadro ve başvuru detayları şu şekilde.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları İŞKUR üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarında 20 Danışma Memuru ve 600 Büro Memuru alımı yapacaklarını duyurdular. Türkiye geneli hemen hemen her şehir için yayımlanan bu personel alım ilanlarında yapılacak alımlarda ayrıca ülke geneli alım ilanları da bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için belirlenen başvuru koşulları her ilan için çok farklılık gösteriyor. Firmadan firmaya farklılık gösteren başvuru koşulları aynı kadro için bile değişmekte. Öyle ki bazı firmalar Büro Memuru kadrosuna en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapacaklarını ilan ederken bazı firmalar aynı kadro için lisans mezunu adayların başvurularını kabul ediyor. 

Bu iki kadro için belirlenen başvuru koşulları ana başlıklarıyla şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Bu şartlara ek olarak asıl belirleyici olan koşullar öğrenim, deneyim, belge ve sertifika gibi şartlar oluyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuru İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. İlana başvuru yapacak aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara başvurularını yapabilirler. 

Büro Memuru alım ilanı için; https://goo.gl/AP1Hkq

Danışma Memuru alım ilanı için; https://goo.gl/oj9VqJ

Bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcısına yapıştırın ve enter tuşuna basın.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.