İşkur İş İlanları

657 Yurt Yönetim, Ramp Kontrol ve Büro Memuru Alım İlanı Yayımladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza belirli aralıklarla aktarmaya devam ediyoruz. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza Türkiye geneli faaliyet gösteren çeşitli özel sektör firmalarının yayımladıkları personel alım ilanlarını derledik. 

Alım yapılacak kadrolar ve genel başvuru şartları ile ilanlara başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken hususları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN BİLGİLER

İŞKUR üzerinden çoğunluğu özel sektör firmaları tarafından yayımlanmış yaklaşık 58 bin personel alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanlarında yer alan Büro Memuru, Yurt Yönetim memuru ve Ramp Kontrol Memuru alım ilanlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Uçakların havalimanı içerisinde ki kontrollerini sağlamakla görevli olan Ramp Kontrol Memuru kadrosu için 60 personel alım ilanı yayımlandı. İlana başvurular için ise en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor. Ofis ve evrak işleri için alım yapılacağı açıklanan Büro Memuru kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 595. Yurt yönetim memuru kadrosu için yayımlanan ilan sayısı ise 2.

BU KADROLAR İÇİN BELİRLENEN KOŞULLAR

Bilindiği üzere her alım ilanı iiçin ilanı yayımlayan kurumlar ve firmalar çeşitli alanlarda başvuru koşulları talep ederler. Bu koşullar firmadan firmaya, kadrodan kadroya göre değişkenlik gösterir. Genel başlıkları itibariyle bu şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken öğrenim, deneyim, yaş ve sertifika gibi şartlarda bulunuyor.

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Söz konusu alım ilanlarına ulaşmak için adayların İŞKUR İş İlanları sayfası üzerinden arama yapmaları gerekiyor. İlanları kadro adına göre arayarak bulabilecek adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler. 

Kadrolara Ulaşmak için; Aşağıda yer alan resimde belirtilen yere; Büro Memuru (Genel), Yurt Yönetim memuru ve Ramp Kontrol Memuru kadrolarından birinin adını yazın ve arama butonuna basın.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir