İşkur İş İlanları

81 İl İçin İş İlanları: Kamu ve Özel Sektöre 54 Bin 126 Personel Alımı Yapılıyor

Türkiye geneli çok sayıda işsiz vatandaş İŞKUR üzerinden iş ilanlarını takip ediyor. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza bu iş ilanlarını belirli aralıklarla aktarıyoruz. Yeni hafta başından itibaren başvuru yapabileceğiniz İŞKUR İş ilanlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR İŞ İLANLARI

Türkiye geneli yayımlanan İŞKUR İş İlanlarında onlarca kadroda personel alım ilanı yayımlandı. Türkiye geneli 81 il için çok sayıda meslek grubu için yayımlanan personel alım ilanlarının sayısı ise 54 bin 126 oldu. 

İŞKUR’da ilan edilen bu alım ilanlarının bir kısmı özel sektör firmaları için yayımlanırken bir kısmıda kamu kurumları için yayımlandı. Ancak yayımlanan ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarınca adaylara duyuruldu. 

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

İŞKUR İş İlanları Arama Sayfası’nda her eğitim seviyesine göre personel alım ilanı bulunmakta. En az okur yazar olmak kaydıyla çok sayıda işçi alım ilanı bulunurken özel sektör ve kamu kurumları için lise, önlisans ve lisans mezunları için ilanlar bulunuyor. 

Bu kapsamda bizlerde siz okuyucularımıza Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen edilen ilanları kadro sayılarına göre paylaşıyoruz.

1000’den Fazla Alım İlanı Bulunan Meslek Grupları

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 9373, Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 2625, Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 2355, Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 2304, Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 2209 ve Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 2017.

300’den Fazla Alım İlanı Bulunan Meslek Grupları

İŞKUR’da yayımlanan ve personel alım sayısı 300 ile 1000 arasında olan kadroları ve bu kadrolar için yayımlanan ilan sayılarını sizlere aktarıyoruz. 

Kasiyer 995, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 834, Konfeksiyon İşçisi 782, Reyon Görevlisi 663, Ön Muhasebeci 651, Güvenlik Görevlisi 608, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 524, Büro Memuru (Genel) 498, Aşçı 481, Ayakçı (Tekstil) 478, Şoför-Yük Taşıma 465, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 437, Bulaşıkçı (Stevard) 381, Elektrikçi (Genel) 356, Dokuma Konfeksiyon Makineci 341, Aşçı Yardımcısı 335, Kalite Kontrolcü 330, Paketleme işçisi 327, İmal İşçisi 320, Müşteri Temsilcisi 307.

İLANLARA NASIL ULAŞACAKSINIZ?

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda basamak basamak anlattığımız yöntemi uygulayarak ilanlara ulaşabilirler.

Bulunduğunuz Şehre Göre Arama Yapın 

Adaylar bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna bastıklarında bulundukları şehirlerdeki tüm ilanları görüntülerler. 

Mesleğine Göre Arama Yapın

Adaylar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaştıklarında mesleklerine göre arama yapabililer. Açılan sayfada meslek yazan yere istedikleri kadroyu yazan adaylar ara butonuna basarak ilanlara ulaşabililer. 

Kamu Kurumlarının Yayımlandığı İlanlara Ulaşın

Sadece Kamu kurumlarının yayımladığı ilanlara ulaşmak isteyen adaylar açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir