İşkur İş İlanları

81 Şehir İçin İş İlanı: Kamu ve Özel Sektöre 44 Bin 38 Personel Aranıyor

Kamu kurumları ile özel sektör firmalarının personel alım ilanlarını sıklıkla yayımladığı platform İŞKUR oldu. 

Firmalar ve kurumlar İŞKUR aracılığıyla yayımladıkları alım ilanları ile onlarca kadro için personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Türkiye geneli 81 il için farklı meslek gruplarında binlerce alım ilanının bulunduğu İŞKUR’da yer alan bu ilanları sizlerle paylaşıyoruz. Alım yapılacak kadrolar, işverenlerin aradığı meslekler ve ilanlara başvuru yapmak için nelerin yapılması gerektiğine dair ayrıntılar. 

İŞKUR 44 BİN 38 PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının çok büyük bir bölümü özel sektör firmaları tarafından ilan edildi. Onlarca iş alanında çok sayıda personel alım ilanı yayımlayan firmalara ek olarak kamu kurumları da memur ya da kamu işçisi kadrolarına alımlar yapıyorlar. 

Bu alımlar arasında özel sektör için okur yazar olan adaylardan yüksek lisans yapmış adaylara kadar farklı eğitim seviyelerinden mezun herkes için ilan bulunuyor. Öğrenim şartı ile birlikte mesleki özelliklere göre yapılan alımlarda başvurular kuruma göre belirleniyor. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda ise öğrenim şartına ek olarak adaylardan KPSS puan şartı talep edilebiliyor. Kamu kurumları tarafından ilan edilen alımlarda adaylardan ayrıca DMK’da yer alan memur olma şartları da aranıyor.

EN FAZLA İLANA SAHİP MESLEK GRUPLARI

İŞKUR aracılığıyla ilan edilen iş ilanlarında yer alan ve en fazla alım ilanına sahip meslek grupları için kadro kontenjan detayları sizlerle. 

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 9262

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1736

Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1567

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1556

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1447

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1397

Bu Kadroların Dışında

Bu kadroların dışında alım yapılacağı duyurulan diğer açık pozisyonlar ise şunlar oldu. 

Kasiyer 928, Güvenlik Görevlisi 790, Ön Muhasebeci 654, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 557, Reyon Görevlisi 547, Büro Memuru (Genel) 472, Şoför-Yük Taşıma 471, Satış Nezaretçisi (Perakende Ticaret) 461, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 449, Konfeksiyon İşçisi 420, Aşçı 407, Dokuma Konfeksiyon Makineci 407, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 340, Bulaşıkçı (Stevard) 319, Elektrikçi (Genel) 302.

İLANLARA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN

Söz konusu alım ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için ilanları İŞKUR’da incelemelisiniz. Bunun için ise çeşitli aram kriterleri ile kendinize uygun işler arayabilirsiniz. 

Bunun için İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerinden;

* Şehrinize Göre,

* Mesleğe Göre, 

* Kamu veya Özel Sektör Olmasına Göre,

arama yapabilirsiniz. Bunun için siz okuyucularımıza aşağıda İŞKUR İş İlanları arama sayfasının bağlantıısını veriyoruz. 

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir