İşkur İş İlanları

812 Danışma Memuru, Vardiya Amiri ve Müşteri Temsilcisi Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları hem özel sektör hemde kamu kurumlarına yapılıyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza çoğunluğu özel sektör firmalarınca yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 4 farklı kadroda yapılan bu alımlara dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında, Danışma Memuru, Vardiya Amiri (Genel), Sekreter ve Müşteri Temsilcisi kadroları içinde ilanlar bulunuyor. 

Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri bu memur alım ilanları için yayımlanan kadro ve kontenjanlarına dair detaylar şu şekilde,

Müşteri Temsilcisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 489, Sekreter kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 216, Danışma Memuru kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 95 ve Vardiya Amiri (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı 22 oldu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. İlanları yayımlayan kurumlar ve firmalar tarafından belirlenen bu başvuru koşulları her firma için farklılık gösterir. 

Öyle ki firmalar bazen aynı kadrolar için farklı taleplerde bulanabilirler. Örneğin bir firma Danışma Memuru kadrosu için lise mezunu şartı talep ederken bazı firmalar bu kadro için belirli lisans mezunu adayların başvurularının kabul edileceğini duyurur. 

Bu kapsamda adaylardan talep edilen koşullar ana başlıkları ile şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Bu şartlara ek olarak asıl belirleyici olan koşullar öğrenim, deneyim, belge ve sertifika gibi şartlar oluyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Haberimizin içeriğinde belirttiğimiz gibi söz konusu alım ilanları İŞKUR üzerinden duyuruluyor. Bu ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metinlerini incelemeli ve başvurularını ilan metninde yer alan şekilde yapmalılar. 

İlanlara Ulaşmak için;

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar öncelikle İŞKUR İş İlanları sayfasını açıyor. Burada Meslek yazan bölümü bulunuyor. Buraya Danışma Memuru, Vardiya Amiri (Genel), Sekreter ve Müşteri Temsilcisi kadrolarından hangisine başvuru yapacaksa onun adını yazıp ara butonuna basıyor. 

İŞKUR İş İlanları Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

NOT: Ulaşmak istediğiniz kadronun ismini aşağıdaki resimde yer alan bölüme gibi yazın ve ara butonuna basın.

İŞKUR İş İlanlarını Yakından Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir